Чим відрізняються обов’язки орендаря і суборендаря земельної ділянки: постанова ВС

11:36, 15 апреля 2019
Податкове повідомлення-рішення, яким суборендарю визначено суму грошового зобов'язання по орендній платі за землю, незаконне.
Чим відрізняються обов’язки орендаря і суборендаря земельної ділянки: постанова ВС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Висновок Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду:

Положення ПКУ та Закону України «Про оренду землі» у їх системному зв'язку дають підстави стверджувати, що об'єктом орендної плати є земельна ділянка, надана в оренду, а суб'єктом сплати цього платежу — орендар земельної ділянки. Орендна плата за землю є обов'язковим платежем у складі податку на майно, порядок адміністрування та сплати якого визначені ПК України, у той час як плата за суборенду земельної ділянки є платежем у межах договірних відносин (суборенди), яка, у свою чергу, законодавчо обмежується орендною платою.

Орендар земельної ділянки державної чи комунальної власності зобов'язаний вносити орендну плату в розмірі та на умовах, визначених договором оренди й законодавством, незалежно від того, чи передана земля у суборенду, та від умов такої передачі. Суборендар же земельної ділянки відповідно до положень ПК України такого обов'язку не має.

Аналогічний правовий висновок щодо застосування зазначених норм матеріального права вже був викладений Верховним Судом у постанові від 12 лютого 2019 року (справа №822/3241/15).

З постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала постанову ВС щодо права стягувача на примусове виконання зобов’язання боржником у позасудовому порядку. 

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    суддя Сумського окружного адміністративного суду