Міжнародна шахрайська схема: двох киян взято під варту з альтернативою внесення застави у 325 мільйонів

20:50, 24 марта 2021
Група українців реалізувала шахрайську схему заволодіння коштами під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені вебресурси.
Міжнародна шахрайська схема: двох киян взято під варту з альтернативою внесення застави у 325 мільйонів
Джерело фото: ОГП
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Двох киян, учасників міжнародної шахрайської схеми, взято під варту з альтернативою внесення застави у понад 325 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

За процесуального керівництва Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора викрито і повідомлено про підозру двом учасникам злочинної організації за фактами міжнародної шахрайської схеми та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209 КК України). Підозрюваним вже обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі понад 325 млн грн кожному.

За даними слідства, організована група громадян України та інших країн протягом 2017-2020 років реалізувала шахрайську схему заволодіння коштами фізичних осіб під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені вебресурси, які нібито дозволяли отримувати прибуток через проведення операцій з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів. Інвесторів вводили в оману, імітуючи через програмний інтерфейс сайтів угоди купівлі-продажу та фіктивне зростання у 100 і більше разів прибутку від вкладених коштів.

При подачі заявок на виведення прибутку у готівку до вкладників телефонували працівники шахрайських колл-центрів як представники торгівельних платформ та вимагали внесення збору за обслуговування та комісії за переведення в готівку – додатково 15% від суми отриманих коштів. Після оплати акаунти інвесторів блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались організаторами шахрайської схеми.

Задокументована сума збитків від шахрайської схеми склала 9 млн євро. Більшість потерпілих – громадяни Німеччини, Австрії та інших європейських країн.

Встановлено, один із підозрюваних киян був відповідальним за створення юрособи з надання послуг у сфері інформаційних технологій на території України, а також за оплату діяльності учасників злочинної організації та оренди серверів, телефонії, придбаного обладнання та перерахунок коштів на рахунки підконтрольних підприємств. Інший займався пошуком людей, які за грошову винагороду надавали свої персональні дані для створення юридичних осіб як на території України, так і за її межами, відкривали рахунки в банківських установах, на які безпосередньо надходили кошти ошуканих громадян, а також управляв діяльністю цих підприємств та їх рахунками.

Під час обшуків у підозрюваних вилучено документи та три автомобілі.

У грудні 2020 року накладено арешти на майно фігурантів загальною вартістю близько 50 млн євро, серед якого 8 автомобілів еліт-класу.

Слідчі дії для встановлення інших осіб, причетних до протиправної шахрайської схеми, тривають.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що на Тернопільщині податківець вимагав 1 мільйон гривень за зменшення штрафів.

Додамо, що ДБР затримало податківців, які вивели з держбюджету понад 3 млн.

Також ми писали, що у Миколаєві затримали поліцейського, який вимагав 2 тисячі доларів за нерозголошення інформації про колегу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Проскурняк
    Олег Проскурняк
    голова Господарського суду Чернівецької області
  • Ольга Черниш
    Ольга Черниш
    суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду