Обґрунтоване навантаження на суддів: РСУ запропонувала ДСА провести дослідження

17:41, 3 апреля 2019
Рада суддів України розпочинає заходи щодо визначення оптимальних нормативів судового навантаження.
Обґрунтоване навантаження на суддів: РСУ запропонувала ДСА провести дослідження

Голова Ради суддів України Олег Ткачук повідомив, що у зв’язку зі змінами процесуального законодавства виникла необхідність визначити актуальні нормативи судового навантаження, тому Рада суддів України на виконання рішення ХVI з’їзду суддів розпочинає заходи щодо визначення оптимальних нормативів судового навантаження, передає прес-служба РСУ.

«Крім того, пропонується визначити потреби у суддівських кадрах для кожного суду з урахуванням специфіки роботи судових установ та завдань, що стоять перед ними, досвіду застосування нових процесуальних норм протягом останнього року», — заявив Ткачук.

Аналогічне дослідження за методикою, яка передбачає проведення опитування суддів, було проведено у 2012 та 2016 роках. За результатами проведених заходів рішенням Ради суддів України №46 від 9 червня 2016 року було затверджено рекомендовані показники середніх витрат часу на розгляд справ та коефіцієнти складності справ за категоріями для суддів місцевих та апеляційних судів. Отримані результати також було підтверджено науково-експертним висновком Інституту економіко-правових досліджень НАН України.

Зважаючи на такі дослідження, щорічно на основі вибіркових статистичних досліджень за звітний рік визначається припустима тривалість роботи суддів.

«Зміни у процесуальному законодавстві, реорганізація українських судів, скорочення кількості суддів засвідчують, що виникла необхідність визначити актуальні нормативи суддівського навантаження. 183 справи на суддю на рік  це цифра, якою можна було оперувати у 2016–2017 роках, і вона, на жаль, далека від реальності. У Раді ми знаємо, що в окремих судах судді розглядають від півтори до двох з половиною тисяч справ, і це неправильно, це не відповідає фізичним можливостям людини, а також повністю спростовує колишні висновки щодо вірогідності «модельних справ» і «модельного навантаження»,  зазначає Олег Ткачук.

Саме тому Рада суддів України, зі слів О. Ткачука, наполягає на проведенні нового дослідження. Вже відомо, що допомагатиме у його проведенні, як і попереднього разу, проект USAID «Нове правосуддя», яким вже розроблено спеціальну онлайн анкету. Головною метою анкетування стане проведення експертної оцінки витрат часу на розгляд справ різних категорій.

Як зазначають у Раді суддів України та Державній судовій адміністрації, анкетування необхідно провести «з метою збалансування судового навантаження», і просять суддів відповідально поставитись до опитування.

Окрім цього, РСУ пропонує обговорити у судах питання оптимальної штатної чисельності суддів та працівників суду та надати обґрунтування відповідних розрахунків.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ДСА відповіла судам щодо порядку формування фонду оплати праці.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Присяга судей Антикорсуда: что думают сами судьи о дальнейшей работе
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Николай Лагнюк
    Николай Лагнюк
    судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
  • Елена Поляк
    Елена Поляк
    судья Высшего хозяйственного суда Украины