Роз’яснення голови РСУ щодо моніторингового візиту Ради суддів України до ОАСК

17:00, 13 мая 2019
Рада суддів вважає, що всі мають бути проінформовані про те, яким чином працює ОАСК.
Роз’яснення голови РСУ щодо моніторингового візиту Ради суддів України до ОАСК

Зважаючи на численні запити, що надходять від представників ЗМІ та інтерес громадськості щодо моніторингового візиту Ради суддів України до Окружного адміністративного суду міста Києва, голова Ради суддів України наголошує на наступному.

Правосуддя є основою демократичного розвитку держави, є тим фундаментом, на якому базується правопорядок, безпека та соціальний спокій в країні.

У той же час одним з найголовніших завдань, що стоять перед Радою суддів України, є забезпечення умов для здійснення незалежного правосуддя. Як досягти рівня внутрішньої та зовнішньої складових цієї незалежності, забезпечити умови для здійснення справедливого судочинства, незалежно від будь-яких політичних процесів, заяв або намагань вплинути на діяльність суду — саме ці питання Рада суддів України і хоче обговорити з суддями Окружного адміністративного суду міста Києва. Мета заходу — активізація спільних заходів та зусиль для належної роботи суду, для забезпечення належного судового захисту.

Окрім того, орган суддівського самоврядування вважає за необхідне продемонструвати громадянському суспільству здатність судової влади самостійно виявляти проблеми, які існують у внутрішній діяльності судів, у роботі суддів, органів суддівського врядування. Виявити ці проблеми та вирішити їх. Адже саме представники органів суддівського самоврядування формують більшість в установах, котрі проводять кваліфікаційне оцінювання, відповідають за дисциплінарну практику, організацію роботи в судах тощо.

Також метою моніторингу є надання відповіді на запити, що надходять від окремих громадян, засобів масової інформації, представників громадськості, щодо проходження кваліфікаційного оцінювання суддями Окружного адміністративного суду міста Києва та організації роботи цього суду. Адже Рада суддів вважає, що всі мають бути проінформовані про те, яким чином працює ОАСК, чи є загрози для ухвалення об'єктивних рішень, а не під тиском чи впливом, чи створені належні умови для роботи суддів, працівників апарату, а також тих, хто звертається до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.

На наше переконання, таким чином суддівське самоврядування і судова спільнота повинні демонструвати свою активну позицію і здатність забезпечити ефективне правосуддя в державі. Судді є носіями судової влади і вони повинні усвідомлювати свою місію і відповідальність перед українським народом.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» поспілкувалася з главою Окружного адміністративного суду Києва Павлом Вовком. Він розповів про готовність суддів ОАСК пройти кваліфоцінювання, про резонансні позови щодо повноважень членів ВККС, а також про «вічну» критику рішень суду і про те, що він думає про заяву РСУ.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему Высший антикоррупционный суд начнет работу только осенью
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Саванчук
    Светлана Саванчук
    судья Хозяйственного суда Киевской области