Відмова ЦВК у реєстрації Онищенка: постанова Верхового Суду

15:33, 26 июня 2019
Суд констатував відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Відмова ЦВК у реєстрації Онищенка: постанова Верхового Суду
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Верховний Суд визнав правомірною відмову ЦВК у реєстрації кандидата в народні депутати Олександра Онищенка. Про це йдеться на сторінці ВС у Facebook.

Так, ценз осілості в національному виборчому законодавстві виражається у вимозі до кандидата в народні депутати проживати на території України протягом останніх п’яти років. Особа вважається такою, що проживає на території України, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.

Про зазначив Верховний Суд складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши в апеляційному порядку справу за позовом представника Олександра Онищенка до Центральної виборчої комісії. Позивач просив скасувати постанову ЦВК, якою йому відмовлено в реєстрації кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зобов'язати ЦВК зареєструвати його кандидатом у депутати.

ЦВК мотивувала відмову в реєстрації, зокрема, тим, що позивач не дотримав вимог Конституції України щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів.

Своє тимчасове перебування за межами України позивач пояснив участю у міжнародних спортивних змаганнях з кінного спорту в статусі вершника, під час яких він представляв Україну, на підтвердження чого надав лист Громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України».

Суд першої інстанції задовольнив позов. Верховний Суд скасував це рішення, зазначивши, що пасивне виборче право у виборах народних депутатів України не є абсолютним та реалізується за умови дотримання виборчих цензів, зокрема вікового, громадянства та осілості. Ценз осілості спрямований на те, щоб депутатами Верховної Ради України обиралися особи, які достатньо глибоко знають і розуміють економічні, політичні, соціальні й інші проблеми державного та суспільного розвитку України і відповідно до цього можуть більш компетентно виконувати свої обов’язки.

Оцінюючи причини відсутності позивача за межами території України, Суд з’ясував, що в листі ГО «Всеукраїнська федерація кінного спорту України» немає відомостей про найменування змагань, місце і дати їх проведення, статус позивача в цих змаганнях і підставу, на якій позивач брав у них участь.

Суд дійшов висновку, що доводи позивача про порушення відповідачем вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» під час вирішення питання про реєстрацію кандидата в народні депутата Олександра Онищенка не були підтверджені, а тому Суд констатував відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

З повним текстом Постанови Верховного Суду від 25 червня 2019 року у справі №855/152/19 (адміністративне провадження №А/9901/113/19) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд розглянув скаргу про умисне знищення майна шляхом підпалу.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Сегодня день рождения празднуют
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва