Мілютін Арсен Євгенович

Директор департаменту реструктуризації та стягнення заборгованості ПАТ «Державний ощадний банк України» — кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Мотивація

Під час співбесіди на конкурсі до ВС у 2017 р. на запитання, чому при досить великих заробітках він вирішив іти до Верховного Суду, А. Мілютін зазначив, що «розробив власну авторську концепцію судової галузі» та активно пропагував її на різних заходах: «Я хотів би бути засновником Верховного Суду, в якому є нова філософія». Публікував ряд блогів на тему необхідності реформування Верховного Суду: «Тріумф права», «…Буква вбиває, дух животворить», «Верховний Суд і палата таємниць» тощо. Зокрема, зазначав, що «перед новими суддями стоїть нетривіальна задача для нетривіальних людей — не просто встояти перед грубими посяганнями на незалежність судочинства, а й здолати невизначеність у собі перед страшною атакою суспільного нігілізму».

«Чи є ознакою здоров’я права безмежна толерантність, яка захоплює Європу та США? Можливо, це перетворює толерантність на м’яку форму нігілізму, який може розповсюджувати свободу на все, тому що він нічого не сприймає всерйоз? Будь-яке вподобання, яким би сумнівним та брудним воно не було, вважається законно рівним будь-якому іншому. Питається, чи це дійсно толерантність, чи форма морального розкладання, коли просто вирішено припинити пошук істини та стандартів судження. Висловлюються занепокоєння, що безкінечна толерантність веде до інтелектуальної пасивності та некритичного прийняття всіх точок зору», — вважає А. Мілютін. І зазначає: «Коли ми чуємо звичні «для України це не підходить», «наш народ має інші традиції», «судді мають судити строго по закону» тощо — це відгомін системи, яка маніпулює «народним духом» задля збереження своїх привілеїв».

Біографія

Як було зазначено під час минулого конкурсу до Верховного Суду на сайті «Чесно фільтруй суд», А. Мілютін був радником юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» (ЄПАП), яке має офіси, зокрема, у Москві та Санкт-Петербурзі, та АО «Меджістерс». «Объединение двух ведущих фирм России и СНГ — это настоящий прорыв, создающий новый импульс для работы с нашими российскими и международными клиентами», — заявив у 2011 р. при об’єднанні компаній керуючий партнер юридичної фірми Magisters в Москві Дмитро Дякін.

А. Мілютін має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 р. З 2000 р. працював на посадах юриста ТОВ «Ринок Новий», «Бориспіль Агротрейд», а також у Міністерстві юстиції, зокрема у підрозділі, який здійснював представництво інтересів України в ЄСПЛ. Був юрисконсультом у »Правіс», «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери», працював також у АО «Фінкель і Гімпельсон» (в декларації за 2017 р. зазначив, що був керуючим партнером). Має досвід у вирішенні спорів у закордонних юрисдикціях. Рекомендований серед кращих юристів у сфері вирішення податкових спорів міжнародним рейтингом The Legal 500. Увійшов у перелік кращих юристів за результатами всеукраїнського дослідження «Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України». «Chambers Europe 2015» зарахував Мілютіна до числа кращих адвокатів України в галузі вирішення спорів: судові та податкові спори.

Конкурс до ВС: невдала спроба

Мілютін був кандидатом до складу Громадської ради доброчесності від «Асоціації правників України». У підсумковому рейтингу кандидатів до Верховного Суду зайняв 60 місце з 607,83 балами. За практичне завдання він отримав 61,5 бала, що було менше, ніж у інших кандидатів: прохідний бал був 70. Втім, ВККС тоді ухвалила рішення про допуск кандидатів у КГС ВС до співбесіди, які за підсумками тестів і практичного завдання набрали більше 130 балів. Під час співбесіди з членами ВККС щодо питання про низьку оцінку виконання практичної роботи кандидат зазначив, що він упевнений у своєму рішенні, і для нього залишається неясним, чому бал низький.

Декларація

Має квартиру в Києві 58,50 кв. м, машиномісце 24,80 кв. м, житловий будинок 61,5 кв. м, земельну ділянку 1524 кв. м та ще одну, 2000 кв. м у Покровці Миколаївської області. У дружини там же земельна ділянка 2500 кв. м та частка власності у квартирі 66,1 кв. м у Миколаєві. Має також право користування квартирою 105 кв. м у Києві і право власності на два авто: Huyndai Coupe 2007 р. в. та Nissan Pathfinder 2013 р. в.

У 2017 р. отримав 1 397 583 грн заробітної плати у ТОВ «ЄПАП» та 37 886 грн — в АО «Меджістерс».

Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду