Моісєєва Анжеліка Анатоліївна

Моісєєва Анжеліка Анатоліївна

Юрист ТОВ «Адвокатська компанія «Гвоздій та Оберкович» — кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду

_________

*попередні прізвища: Чулкова, Сицько.

Біографія

У 1994–1997 рр. — студентка Вознесенського сільськогосподарського технікуму за спеціальністю «Правознавство», у 1997 — інженер-програміст на Вознесенському колгоспному ринку, у 1997–2000 — юрисконсульт у КП «Вознесенська харчосмакова фабрика», у 2000–2002 — юрист ТОВ «Ай.Ей.Ай». У 2002 р. працювала також директором сільськогосподарського ТОВ «Нов-Агро» в Чигирині, у 2009–2011 — заступник директора ТОВ «Приватна практика». З 2012 р. працює у «Гвоздій та Оберкович».

Закінчила Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова. З 2002 р. має право на заняття адвокатською діяльністю.

У 2006 р. балотувалася до Верховної Ради V скликання, та результат негативний. Була притягнута судом до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ст. 124 КпАП (зіткнення з ТЗ), сплатила штраф.

До 18.08.2017 була керівником теперішнього бізнесу чоловіка — ТОВ «Ультрапак».

Мотивація та слово Генпрокурора

«У мене є досвід участі у різних справах, у т. ч. з корупційною складовою. Деякі з них були побудовані на явно сфальсифікованих підставах, деякі ґрунтувалися на серйозних процесуальних порушеннях, а деякі дійсно фіксували протиправні дії певних осіб», — зазначила кандидат у мотиваційному листі.

В якості прикладу навела справу 2016 р., коли «кримінальному переслідуванню було піддано одну транснаціональну компанію, яка виробляє за кордоном лікарські засоби та в подальшому реалізує їх в Україні. Суть кримінального провадження зводилася, зокрема, до того, що підприємство зареєструвало в Україні певні медичні препарати як лікарські засоби, тоді як у країні виробника — одній з країн ЄС, за версією правоохоронців, такі препарати були зареєстровані як біологічно активні добавки. Правоохоронці кваліфікували вказані дії як шахрайство, яке полягало у реалізації підроблених ліків та підробці документів. ДР супроводжувалося тотальним тиском на підприємство: правоохоронці неодноразово намагалися зупинити ЗЕД, деяких топ-менеджерів-іноземців було позбавлено права на працевлаштування та відносно них були постановлені рішення про термінове повернення у країну проживання.

«Справа розслідувалася півроку. Лише завдяки наполегливій роботі та зверненню до Генерального прокурора її було закрито, про що було повідомлено на прес-конференції, організованій ГПУ», — відзначила А. Моісєєва та додала, що Генпрокурор дав слово притягнути до відповідальності прокурорів, причетних до безпідставного переслідування. «Свого слова він дотримався», — додала кандидат.

Адвокатська діяльність

Брала участь у захисті керівників Національного медичного університетуім. Богомольця. Входить до складу адвокатського об’єднання «Гвоздій та Оберкович» з 2017 р., на сайті значиться як партнер. Судячи з деклараціїкорпоративних прав там не має. До декретної відпустки у березні 2018 р. керувала практикою кримінального права.

Вказала 6 справ, у яких брала участь як адвокат у Верховному Суді України та вищих спеціалізованих судах. За останні 10 років брала участь у більш як 100 справах різного спрямування, у 90% з них була провідним адвокатом. Щомісяця має приблизно 20 слухань. При цьому кримінальні провадження становлять 95% від прийнятих доручень.

Щодо адміністративних справ, то в основному вони стосувалися питань податків та притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання у різних сферах діяльності. З 1997 р. надавала правову допомогу з господарських, корпоративних питань юридичним особам, працювала юрисконсультом на підприємствах з виробничими потужностями та специфічною діяльністю (медична, наукова діяльність тощо).

До Європейського суду з прав людини не зверталася, бо, як зазначила в анкеті, «клієнтів влаштовували результати наданої мною правової допомоги: справи, що перебувають у моєму провадження, як правило, до суду не доходять». «90% кримінальних справ не було віддано до суду внаслідок правильно організованого захисту», — додала кандидат.

Родинні зв’язки

Одружена, чоловік Моісєєв Петро Анатолійович — директор ТОВ «Ультрапак». Батько та сестра — ФОПи. Мати чоловіка — громадянка РФ.

Декларація

Має квартиру в Києві площею 61 кв. м, придбану в 2015 р. за 152,2 тис. грн, житловий будинок 98,2 кв. м у Вознесенську і авто Toyota Camry 2013 р. в. У чоловіка є земельна ділянка 612 кв. м у Росії, набута у 2012 р. (адреса — конфіденційна інформація). Також чоловік має 50% житлового будинку і квартиру 206,6 кв. м (12% власності) в Росії.

Кандидат має корпоративні права у ТОВ «Українська Бізнес Група».

В місяць — 5 тис. грн

За основним місцем роботи у 2017 р. А. Моісєєва заробила 64,3 тис. грн, тобто 5359 грн на місяць. Також отримала страхові виплати 2830 та 9993 грн. Чоловік заробив гонорарами 100 тис. грн. Мають 20 тис. доларів США готівки.

На сайті «Гвоздій та Оберкович» А. Моісєєва значиться як партнер, керівник практики.

Рекомендації

Партнери компанії, де кандидат працює, Валентин Гвоздій та Сергій Оберкович, а також голова вченої ради Національного медичного університету ім. О. Богомольця Катерина Амосова.

Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва