Моніч Богдан Сильвестрович

Моніч Богдан Сильвестрович, суддя Сьомого (раніше Житомирського) апеляційного адміністративного суду — кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Рейтинг за результатами іспиту

147,5 балів, 58 місце.

Біографія

Закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. В 2001 р. почав працювати старшим слідчим прокуратури Жимтомира, у 2005–2006 був старшим слідчим прокуратури області. У 2006–2012 рр. — суддя Черняхівського районного суду Житомирської області (у 2008 р. був спочатку заступником голови, а у 2009 — в. о. голови суду). З 2012 — суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду (нині Сьомий ААС). Є членом комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Родинні зв’язки

Дружина Моніч Лариса Володимирівна працює прокурором відділу забезпечення представництва у судах управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Житомирської області. Є син і дочка. Сестра Моніч Мирослава Сильвестрівна — заступник начальника управління — начальник відділу комплектування управління кадрового забезпечення ГУ Національної поліції в Житомирській області. Тітка Євтушок Марія Терентіївна з 1996 р. обіймає посаду секретаря судових засідань Ємільчинського районного суду Житомирської області. Двоюрідний брат Євтушок Олександр Павлович з 2011 р. працює помічником судді Ємільчинського районного суду Житомирської області.

Рекомендації

Голова Житомирського апеляційного адміністративного суду Катерина Франовська, суддя КГС у складі Верховного Суду Валерій Суховий.

Скарги

За час роботи на Б. Моніча надходили скарги, проте ВРП не знайшла підстав та відмовила у відкритті відповідних дисциплінарних справ у 2017 та 2018 рр. (незгода із судовим рішенням не є підставою для дисциплінарної відповідальності судді).

Мотивація

Упевнений, що його досвід та професійні здібності не лише дозволять зменшити залишок справ, а й сприятимуть запровадженню судової практики, яка забезпечить право кожного громадянина на вирішення спору у суді на засадах справедливості.

Конкурс до ВС: 32 місце

Брав участь у попередньому конкурсі до нового Верховного Суду. Вибув за результатами підсумкового рейтингу. Результат анонімного письмового тестування — 72,75, практичного завдання — 96, загальний результат іспиту — 168,75 балів. Загальний бал за результатами кваліфікаційного оцінювання — 663,75 (32 місце). ГРД ніякої інформації щодо кандидата не надавала.

Рада суддів і Вища рада правосуддя

Тричі обирався до складу Ради суддів. У 2015–2018 рр. був заступником голови Ради суддів України. У 2017 р. претендував до складу Вищої ради правосуддя, проте на з’їзді суддів, який відбувся 14–15 березня 2017 р., зняв свою кандидатуру.

Інформація ЗМІ

У червні 2017 р., під час конкурсу до ВС «Резонанс» у своїй публікації згадував про те, що прізвище Моніча начебто фігурувало в »бурштиновій» справі. У березні 2017 р. в публікації «Всидіти на трьох стільцях» той же «Резонанс» наголошував, що Б. Моніч є »фаворитом Реанімаційного пакету реформ та отримував схвальні відгуки члена Громадської ради доброчесності Романа Маселко».

Декларація

У декларації за 2017 р. вказано, що дружина кандидата є власником житлового будинку 334,1 кв. м у Пряжеві, недобудованих господарських будівель, а також земельних ділянок 1538 та 1200 кв. м в Житомирській області. Сам кандидат є власником земельної ділянки 2197 кв. м у Вишпілі та гаража 24 кв. м в Житомирі.

Родина має два авто: Chery QQ 2008 р. в. та Ssang Yong Korando 2011 р. в.

В 2017 р. Б. Моніч отримав 502 172 грн заробітної плати, тобто близько 41,8 тис. грн на місяць. Також кандидат задекларував позики по кредитному ліміту банківської картки 109 904 та 182 147 грн. Дружина заробітну плату не задекларувала, лише соціальну допомогу при народженні дитини у сумі трохи більше 10 тис. грн.

У березні 2017 р. «Резонанс» в публікації «Всидіти на трьох стільцях»зазначив: «Чи могла родина слідчого районної прокуратури дозволити собі придбати будинок, навіть за 19 тис. доларів, через 4 роки роботи чоловіка у правоохоронних органах? Мабуть, питання риторичне. За які саме кошти у 2005 р. було придбано будинок в передмісті Житомира та квартиру в самому місті? Чи відповідала вартість придбання ринковим цінам, адже ми пам’ятаємо, що з 2005 р. розпочалося зростання цін на нерухомість. І чи дійсно могла родина судді придбати у 2009 р. земельні ділянки площею 0,15 га (с. Пряжів Житомирського району) та 0,2197 га (с. Вишпіль, Черняхівського району, Житомирської області), у 2013 р. — 0,12 га (біля с. Дениши та с. Катриновка Житомирського району)? І взагалі, чи не тому було придбано земельну ділянку площею 0,2197 га в с. Вишпіль Черняхівського району лише за 4 438 грн, що Б. Моніч з 2006 по 2012 р. працював заступником голови Черняхівського районного суду Житомирської області? Чи не було там конфлікту інтересів, зокрема, чи не розглядав він земельних питань, що пов’язані з с. Вишпіль?»

На ці докори Б. Моніч відповів так: «Питання не риторичне. Цей будинок був придбаний батьками дружини, вони досі у ньому проживають. Це відбулося задовго до нашого з нею знайомства і одруження. У 2005 р. він був їй подарований. Дарування було обрано як альтернативний спосіб заповіту. У декларації вказана інвентарна вартість будинку. Жодних коштів на його придбання витрачено не було. Родини слідчого прокуратури на той час не існувало, ми одружилися у 2006 р. Земельна ділянка 0,15 га — це ділянка біля самого будинку, оформлення її відбулося у 2009 р. безоплатно.

Щодо квартири. У свій час мої батьки змогли придбати квартиру для сестри, і вона жила окремо від нас. У 2005 р. батьками було порушено питання, що і я маю мати окреме житло. Коштів на придбання квартири не було (ціни дійсно стрибнули в рази), тому був узятий кредит у банку, і упродовж приблизно 5 років мій покійний батько його сплачував. У договорі та у декларації вказано інвентарну вартість БТІ. Реальна вартість склала понад 100 тис. грн, і вона зафіксована у розписці та банківських документах (вони збереглися). На умові продажу за інвентарною вартістю наполягали продавці, і ми були змушені погодитись. Тоді існувала саме така практика укладення правочинів.

Загалом усі дії по реєстрації майна на нас як реальних власників свідчать про те, що ми ніколи його не ховали. За час роботи я не отримували службового житла.

Земельні ділянки у Вишполі та Житомирському районі виділені на підставі рішень відповідних рад. Коштів на їх придбання не витрачалося. Вартість однієї з земельних ділянок зазначена у декларації, оскільки у 2015 р. під час заповнення е-декларації мені стало цікаво, яка її вартість згідно нормативної грошової оцінки. Саме стільки вона і коштує згідно нормативної грошової оцінки станом на 2015 р.

Зарплату ми отримуємо у гривнях, але для зручності автора і читача спробую переводити кошти у доларовий еквівалент. Перед нашим весіллям батьки дружини допомогли грошима, щоб замість автомобіля ЗАЗ «Славута» (вартість близько 15 тис. грн, або 3 тис. дол.) придбати 11-річну іномарку — Мерседес С180 (вартість близько 60 тис. грн, або 12 тис. доларів). Після продажу цього автомобіля (рік вже не згадаю) близько року ми взагалі не мали транспорту, а у 2010 р. придбали Chery QQ 2008 р. в. за 53 400 грн (6500 доларів). Уважний читач зрозуміє, що ці витрати наша родина могла собі дозволити.

У 2012 р. заробітні плати суддів дійсно зросли (десь до 12 тис. грн на місяць), тому ми вирішили придбати в кредит автомобіль Ssang Yong Korando за 211 900 грн (близько 25 тис. доларів). Маючи досвід погашення кредиту за квартиру, вирішили оформити кредит і не витрачати на це заощадження. Подальші події зі стрибками курсу (з 8 до 30) підтвердили правильність вибору».

Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва