Оприск Лілія Євгенівна

Оприск Лілія Євгенівна, адвокат — кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Рейтинг за результатами іспиту

145,75 балів (61 місце)

Біографія

Закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка. У 2000 р. отримала право на заняття адвокатською діяльністю. У 1997–2000 рр. працювала юристом приватного підприємства «ДІО» (діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування у цих сферах). У 2000–2001 — помічник адвоката АО »Адвокатська компанія «УкрЗахідЮрсервіс», у 2001–2009 — адвокат того ж АО, у 2009–2010 — адвокат ТОВ »Юридична компанія «Прове». З 2011 р. — директор приватного підприємства «ДІО».

Підприємницька діяльність

З 2002 р. зареєстрована як ФОП і у межах підприємницької діяльності отримує дохід від здавання в оренду належного їй нерухомого майна. Також отримує дохід від виробництва та торгівлі хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами. Як випливає з даних органів державної статистики про оснований вид економічної діяльності ФОП, визначений на підставі даних державних статистичних спостережень (витяг), основним видом діяльності ФОП є діяльність у сфері права.

Адвокатська діяльність

Протягом останніх 10 років брала участь до моменту винесення рішення судом у понад 100 справах. Зазвичай є єдиним адвокатом. Має по 10–15 засідань на місяць. Адміністративні справи становлять понад 50%. Втім, зазначає, що за останній рік їх кількість зменшилася, що зумовлено мораторієм на проведення перевірок СПД контролюючими органами.

Родинні зв’язки

Чоловік Оприск Зорян Леонович з 2014 р. працює суддею Жовківського районного суду Львівської області (до цього працював суддею Виноградівського районного суду Закарпатської області).

За інформацію PROSUD та веб-порталу zaxid.net від 12 грудня 2016 р., «Районний суддя з Львівщини увійшов до топ-10 суддів, які зберігають найбільше готівки. З. Оприск є четвертим серед суддів, які зберігають вдома великі обсяги готівки — він зберігає 12,2 млн грн». Відзначимо, що З. Оприск претендує до Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Син — студент Києво-Могилянської академії. Батьки не працюють.

Рекомендації

Судді Верховного Суду Дмитро Гудима та Володимир Кравчук, суддя Львівського апеляційного господарського суду Віра Гриців, голова ЛОІП правозахисної організації «Меморіал» Роман Гунда.

Конкурс до ВС

Брала участь у попередньому конкурсі на зайняття посади судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрала 650,75 балів, що не дозволило увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення (35 місце в рейтингу).

Під час співбесіди з членами ВККС відзначила, що вирішила обиратися саме в адміністративний суд, тому що з 1993 р. питання бухгалтерського обліку та оподаткування їй дуже близькі. Відповідно, вона добре розбирається у податкових спорах. Так само їй цікаві питання оскарження дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування. Також зазначила, що готова у разі потреби очолити новий Верховний Суд.

Рішення ГРД: непрозорість статків

Під час попереднього конкурсу до ВС за результатами розгляду справи Л. Оприск Громадською радою доброчесності було прийнято рішення про надання ВККС інформації щодо неї. «Чесно Фільтруй суд» відзначає непрозорість статків кандидата: «1) У рішенні Громадської ради доброчесності висловлені сумніви щодо можливості набуття кандидатом задекларованого нею нерухомого майна та кількості грошових заощаджень з огляду на задекларований Л. Оприск дохід у 2002–2015 рр. 2) Як зазначається в декларації за 2017 р., Л. Оприск придбала у власність квартиру у Львові загальною площею 44 кв. м за 266 355 грн. Однак за даними Громадської ради доброчесності, вартість співставної квартири сягає 1,7 млн грн. 3) У майновій декларації за 2015 р. кандидат зазначала, що позичила кошти у сумі 195 тис. доларів. Як зазначає у своєму рішенні Громадська рада доброчесності, така сума складає майже чверть доходу кандидата за 13 років, що викликає обґрунтовані сумніви у джерелі походження коштів для позики».

Також «Чесно Фільтруй суд» зазначив, що в декларації за 2015 р. Л. Оприск вказала, що членами її сім’ї є батько, чоловік та син. Натомість у декларації чоловіка, Оприска Зоряна Леоновича вказано, що членами його сім’ї є мати, дружина та син. Таким чином, згідно з рішенням Громадської ради доброчесності, у деклараціях вказаний різний склад членів сім’ї, що може свідчити про ймовірне приховування статків шляхом невказання членів сім’ї, з якими кандидат спільно проживає.

Громадська рада доброчесності звернула увагу, що у декларації чоловіка кандидата за 2015 р. вказано, що його дружина відмовилась надавати інформацію щодо сум власних заощаджень. Зважаючи на те, що Л. Оприск в аналізований період кандидувала до Верховного Суду, на думку Громадської ради доброчесності, така відмова є неприпустимою з точки зору принципів доброчесності».

Мотивація

Вважає, що правозахисний досвід, організаційні здібності та моральні якості є факторами, що дають шанс стати суддею ВС.

Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду