На одне робоче місце претендує 13 людей: в Україні дефіцит вакансій

22:58, 28 серпня 2022
Третина країни лишилася без робочих місць.
На одне робоче місце претендує 13 людей: в Україні дефіцит вакансій
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Україні на одне робоче місце в претендує 13 людей. Для порівняння, рік тому попит становив 5 осіб на одне місце. За різними оцінками, близько третини українців залишаються без роботи, передає «Обозреватель».

Серед внутрішньо переміщених осіб ситуація ще гірша. 60% ВПО, які працювали вдома, втратили її з переїздом. Про це свідчать дані дослідження Центру економічної стратегії (CES).

Рівень безробіття у регіонах, де велися чи ведуться бойові дії, – найвищий. Так, 37 осіб претендують на одне місце у Миколаївській області, 27 – у Чернігівській, 25 – у Запорізькій.

За даними нардепа Ярослава Железняка («Голос»), працевлаштованих в Україні знову меншає, хоча до критичного рівня останніх шести місяців ще не дійшло. Зокрема:

опитування «Рейтинг» наприкінці липня показало, що 39% не працює; цей показник хоч і менший порівняно з березнем (53%), але збільшився порівняно з червнем на 4%, до квітневого рівня;

згідно з опитуванням Gradus, не працевлаштовані 38%; це менше за квітневий показник (41%), але є тенденція до збільшення порівняно з червнем (+3%);

опитування Європейської Бізнес Асоціації свідчить, що зріс відсоток компаній, що скоротили персонал (10% у липні проти 8% у травні та 1% у березні); ще 7% опитаних відправили співробітників у неоплачувану відпустку (у травні таких було 4%).

При цьому в серпні роботодавці трохи наростили активність пошуку працівників. Але кількість вакансій все одно в півтора раза менша, ніж перед повномасштабним вторгненням Росії.

Усе частіше шукають працівників для переробної промисловості, оптової та роздрібної торгівлі. Незважаючи на загальне зменшення вакансій у робочій сфері, є попит на водіїв, продавців, різноробочих.

«Загалом, тенденції поки що підтверджують останні липневі прогнози НБУ щодо того, що безробіття до кінця року скорочуватиметься, але повільно. Високий рівень зберігатиметься ще кілька років (їхній прогноз: кінець 2022 рік – 28,9%, 2023 – 27%, 2024 – 18,2 %). У 2021 році було 9,8%», – зазначив Железняк.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Борис Продан
    Борис Продан
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Дмитро Шмигельський
    Дмитро Шмигельський
    суддя Деснянського районного суду міста Києва