Рада відтермінувала остаточний перехід на електронний документоообіг до завершення воєнного стану

10:08, 14 грудня 2022
Законопроєкт про перехід парламенту на електронний документообіг ухвалено ще у 2019 році, однак строк його остаточного впровадження кілька разів змінювався.
Рада відтермінувала остаточний перехід на електронний документоообіг до завершення воєнного стану
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №8241 про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України" щодо окремих питань організації роботи Верховної Ради України в умовах дії воєнного стану, яким пропонується відтермінувати остаточний перехід парламенту на електронний документообіг до завершення воєнного стану. За відповідне рішення проголосували 314 народних депутатів

Ухваленим законом визначено, що до завершення воєнного стану документи, передбачені Регламентом Верховної Ради, створюватимуться в електронній або паперовій формі.

Як зазначається у пояснювальній записці, згідно з законодавством, з першого дня дев'ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання має розпочатися використання єдиної автоматизованої системи роботи з документами у Верховній Раді України у якості єдиного засобу опрацювання всіх документів, що створюються у парламенті, а також надходять до Верховної Ради України, тобто йдеться про повний перехід парламенту на електронний документообіг.

“Водночас, нині, у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні процедури, пов'язані з організацією роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання, її органів та посадових осіб, потребують можливості оперативно реагувати на поточні виклики. Відтак, необхідною є і наявність альтернативних способів проходження створюваних у парламенті документів – в електронній або паперовій формі”, - зазначають автори.

Закон про перехід на електронний документообіг було ухвалено ще у 2019 році. Однак строк його запровадження регулярно переносився через неготовність системи. У парламенті частково діє електронний документообіг, однак він не охоплює усі документи.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», керівництво парламенту зареєструвало законопроєкт, який передбачає прискорення процедури розгляду євроінтеграційних законодавчних ініціатив. Крім цього, пропонується повертати депутатам законопроєкти, які не міститимуть таблицю їхньої відповідності праву ЄС.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Ігор Фріс
    Ігор Фріс
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Ян Бескровний
    Ян Бескровний
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Любов Токмілова
    Любов Токмілова
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Наталія Савицька
    Наталія Савицька
    суддя Сумського окружного адміністративного суду