З боку України спільний фонд з США адмініструватиме Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства

12:14, 1 травня 2025
Від України учасником фонду буде Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) зі сфери управління Міністерства економіки, яку очолює Ніко Гачечиладзе.
З боку України спільний фонд з США адмініструватиме Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Угода про надра передбачає, що від України учасником фонду буде Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) зі сфери управління Міністерства економіки. Це випливає з тексту опублікованої угоди та пояснень заступника міністра економіки Тараса Качки.

Наразі посаду директора Агентства ДПП при Міністерстві економіки обіймає Ніко Гачечиладзе.

Як пояснив перший заступник голови Комітету з питань податкової політики Ярослав Железняк, 30 квітня було підписано першу частину угоди: політично-міжурядову. Вона буде потребувати ратифікації у Верховній Раді. Очікується, що голосування може відбутися 13-15 травня.

Очікується, що стосовно деталей угоди прем’єр-міністр України Денис Шмигаль виступить перед депутатами 2 травня. За це проголосували народні депутати 1 травня.

Далі, після ратифікації має бути ще дві частини, зокрема договір між Міжнародною фінансовою корпорації розвитку США (Development Finance Corporation, DFC) та Агентством ДПП від України. Ці угоди потребуватимуть змін до низки законів, включаючи окремо Бюджетний та Податковий кодекси.

Раніше Тарас Качка пояснив, що в преамбулі до угоди чітко зазначено: Україна зберігає свій суверенітет стосовно корисних копалин.

«Вся ця угода носить фінансовий характер, що означає: американські партнери будуть інвестувати в ті компанії, які видобуватимуть корисні копалини в тому обсязі і в тих місцях, як вирішить уряд України, і отримуватимуть вигоду у фінансовому форматі в частині доходу від інвестицій, які буде робити фонд», – сказав заступник міністра.

Він пояснив модель роботи фонду: обидві сторони робитимуть в нього внески, і ці внески інвестуватимуться в Україну, а вже зароблені гроші розподілятимуться між Україною і США.

«Ми очікуємо, що це будуть внески з боку Сполучених Штатів Америки – і грошові, і військові: нова військова допомога.

З українського боку також можуть бути кошти, але в будь-якому разі це буде 50% від майбутньої ренти, від майбутнього видобутку критичних матеріалів, які чітко наведено в угоді, і майбутнього видобутку нафти й газу», – додав він

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Трамп коментуючи угоду про надра з Україною, заявив, що «присутність США на місцях видобутку не дозволить багатьом недобросовісним гравцям проникнути в країну».

З текстом угоди можна ознайомитися за посиланням.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Михайло Крячко
    Михайло Крячко
    голова Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації
  • Іван Мосьондз
    Іван Мосьондз
    суддя Київського апеляційного суду
  • Микола Новосад
    Микола Новосад
    суддя Червоноградського міського суду Львівської області
  • Олена Ситнік
    Олена Ситнік
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді