Водій президента НААН «працював» відразу у 6 держструктурах: розкрили схему

14:37, 2 лютого 2023
Слідство встановило, що особистому водію керівника НААН було незаконно нараховано близько 800 тисяч гривень
Водій президента НААН «працював» відразу у 6 держструктурах: розкрили схему
Фото: facebook.com/DSI.police.ukraine
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомив, що колишньому директору одного з державних підприємств, яке входить до структури Національної академії аграрних наук України, інкримінують організацію шахрайської схеми з привласнення врожаю сільгосппідприємств на понад 71 млн гривень. Також розкрили схему працевлаштування водія президента НААН у шести держструктурах. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«В ході слідства встановлено, що особистому водію керівника НААН було незаконно нараховано близько 800 тисяч гривень заробітної плати шляхом одночасного «працевлаштування» у шести державних підприємствах, які входили до структури НААН України.

Особистому водієві президента НААН, бухгалтеру та механіку державного підприємства, які здійснювали табелювання робочого часу та виплату заробітної плати, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років ув’язнення», — сказано у повідомленні.

Крім того, зібрано докази причетності колишнього директора одного з державних підприємств НААН України до організації шахрайської схеми з привласнення врожаю сільськогосподарських культур.

«Встановлено, що у 2020 році директор одночасно уклав два договори контрактації сільськогосподарської продукції з двома приватними підприємствами. У результаті підприємство, яке виростило врожай на 1610 га землі Національної академії аграрних наук, так його і не отримало. Натомість сільгоспродукцією заволодів фігурант через підконтрольну йому структуру. Завдані збитки склали понад 71 млн грн», — йдеться у заяві.

Зазначається, що ексдиректору оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України. За вчинення цих злочинів фігуранту загрожує до 12-ти років ув'язнення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Альона Мазур
    Альона Мазур
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва