Рада дозволила одній особі одночасно очолювати 5 держпідприємств: є умови

07:10, 4 серпня 2022
Балансова вартість об’єктів має бути не вище 100 мільйонів гривень, дохід не перевищує 12 мільйонів гривень.
Рада дозволила одній особі одночасно очолювати 5 держпідприємств: є умови
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 7451 про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави, яким, серед іншого, дозволила одній особі очолювати 5 державних підприємств за умови, якщо їхня балансова вартість не перевищує 100 мільйонів гривень, а дохід не перевищує 12 мільйонів гривень.

Ухваленим законопроєктом встановлюється, що керівником (виконуючим обов’язки керівника) державного унітарного підприємства (крім підприємств, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, або до переліку об’єктів великої приватизації державної власності), щодо якого прийнято рішення про приватизацію, може бути призначена особа за сумісництвом, якщо таке сумісництво не заборонено спеціальним законом для окремих категорій осіб.

Особа може бути керівником за сумісництвом одночасно не більш як на п’яти державних унітарних підприємствах, якщо одночасно виконуються такі умови:

1) балансова вартість майна жодного з підприємств не перевищує 100 мільйонів гривень;

2) дохід жодного з підприємств згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік не перевищує 12 мільйонів гривень або підприємством не подано фінансову звітність за останній звітний рік.

Як пояснив, доповідаючи законопроєкт, представник фракції «Слуга народу» Олексій Мовчан, на окремих підприємствах, які передають на приватизацію, неможливо знайти директора.

«Але їх комусь треба готувати до приватизації, саме тому ми пропонуємо взяти одну особу, яка зможе підготувати, провести всі аудити і технічну інвентаризацію підприємств до їх продажу. Тобто, це така технічна робота директорів на кількох підприємствах», - додав парламентар.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада схвалила законопроєкт № 7451 про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави, що передбачає спрощення процедури приватизації.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Ярослав Конощук

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду