Київська школа економіки (KSE) придбала новий кампус — колишній Гольф Клуб на Оболоні. Як повідомив президент KSE Тимофій Милованов, вартість угоди склала $18 млн, а загальний обсяг інвестицій у реконструкцію — $40 млн.
За словами Милованова, це найбільша приватна інвестиція в розвиток одного університету в Україні за час незалежності. У планах — створення сучасних аудиторій, лабораторій, мейкер-спейсів, великої бібліотеки з видом на Дніпро та зелений парк. Також заплановано відновлення літнього кінотеатру та облаштування території для академічної греблі та вітрильного спорту.
«Ми не відмоляємось від минулої діяльності Гольф Клубу, ми будемо підтримувати цей спорт. Ми не будемо відгороджуватися парканами, і відкриємо цю частину парка для усіх мешканців. Те що раніше було доступно тільки для еліт, буде доступне для усіх. Ми працюємо з оболонською спільнотою, і плануємо відновити літній кінотеатр. Висоток не буде, ЖК не буде, машин що їздять по парку не буде, шашличної і алкоголю не буде. Буде Гарвард. Для людей. Відкритий. Буде розвиток і якість. те що давно мало б бути, але не було. Ще будуть маленькі яхточки-вітрильники та академічна гребля як в Бостоні у МІТ», — наголосив Милованов. KSE також планує підтримувати гольф як спорт і тісно співпрацювати з місцевою громадою.
Новий кампус буде повністю фінансуватися за рахунок донорських внесків. З 2022 року міжнародні та українські партнери надали KSE Foundation близько $150 млн. Частина цих коштів уже спрямована на гуманітарні ініціативи, підтримку оборони, медицину, а тепер — і на створення освітньої інфраструктури.
«Цей кампус - для інженерів, математиків, урбаністів, психологів, та усіх, хто потрібен Україні для стійкості та відбудови, для спроможності захистити нас та відбудувати Україну. Я хочу, щоб студенти могли приходити у велику бібліотеку, вчитись, читати книжки і дивитись на Дніпро та зелений парк. Щоб в Україні залишились таланти, а не поїхали в США, Британію, Польщу або, як раніше було, в Москву. А таланти, які поїхали з України - повернулись, і були тут, і будували Україну, а не ставали частиною чужого майбутнього», — зазначив президент KSE.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.