Як отримати 1 млн гривень добровольцям за «Контрактом 18-24» – пояснення Міноборони

12:10, 29 квітня 2025
Молоді добровольці ЗСУ отримають одноразову винагороду — до мільйона гривень.
Як отримати 1 млн гривень добровольцям за «Контрактом 18-24» – пояснення Міноборони
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Добровольці віком від 18 до 24 років, які вступили до лав Збройних сил України до старту урядової ініціативи «Контракт 18–24» та проходили службу у період з 24 лютого 2022 року по 13 лютого 2025 року, мають право на одноразову грошову винагороду у розмірі 1 мільйон гривень.

Як розповіли в Міноборони, виплата винагороди здійснюється за наказом командира військової частини. Підставою для видачі цього наказу є поданий військовослужбовцем пакет документів. До нього мають входити:

  • витяги з послужних списків;
  • копії обліково-послужних карток;
  • довідки про проходження військової служби (трудової діяльності);
  • довідки, оформлені за відповідною формою, зокрема з місць попередньої служби.

Ці довідки мають містити підтвердження безпосередньої участі військовослужбовця у бойових діях у районах ведення воєнних дій, а також відомості про відсутність або наявність фактів притягнення до дисциплінарної або кримінальної відповідальності та інші обставини, що можуть вплинути на прийняття рішення.

Зразок довідки про участь у бойових діях та дотримання вимог щодо несудимості можна переглянути за спеціальним посиланням, яке надає Міністерство оборони. Важливо, щоб така довідка була отримана з кожного місця служби військовослужбовця, включаючи поточну.

Факт участі в бойових діях підтверджується виключно на підставі офіційних документів:

  • бойового наказу (розпорядження);
  • журналу бойових дій, журналу оперативної обстановки або бойового донесення;
  • рапорту командира підрозділу.

У тих випадках, коли доброволець проходив службу в кількох військових частинах, періоди участі в бойових діях, зазначені в довідках з попередніх місць служби, можуть бути враховані для нарахування винагороди. Проте ці періоди повинні бути підтверджені відповідною документацією, визначеною урядовою постановою та дорученням Міністерства оборони.

Якщо частина, де зараз служить військовослужбовець, не має всіх необхідних даних, вона зобов’язана надіслати запити до інших частин для збору довідок. Разом з тим, сам військовослужбовець може самостійно звертатися за цими документами, що дозволить пришвидшити процедуру нарахування коштів.

Особливо важливо пам’ятати, що стандартна довідка, яка видається згідно з Додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, не є достатньою підставою для отримання винагороди. У ній фіксуються не лише періоди реальної участі в бойових діях, а й інші часи, за які виплата не передбачена. Відтак, інформація з цієї довідки не може бути використана для розрахунку одноразової винагороди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Борис Гулько
    Борис Гулько
    голова Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
  • Олександр Боровицький
    Олександр Боровицький
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
  • Михайло Капустинський
    Михайло Капустинський
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
  • Інна Алєєва
    Інна Алєєва
    суддя Господарського суду міста Києва
  • Ольга Бойко
    Ольга Бойко
    суддя Сихівського районного суду м. Львова