Wikipedia опинилася в центрі суперечок через внесення консервативних американських ЗМІ до чорного списку. Як повідомляє The Times, низка аналітиків заявила, що видання New York Post, Breitbart News і Newsmax нібито не відповідають критеріям надійності платформи.
Водночас 84% ЗМІ, які відносять до ліберальних, включно з The Guardian та NPR, мають статус довірених джерел.
Співзасновник Wikipedia Джиммі Вейлз заперечив звинувачення, наголосивши, що платформа залишається відкритою для участі всіх користувачів.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», ліквідація USAID може зупинити виплати урядовим органам та громадським організаціям, які займалися трансформацією комунікацій, медіа та доброчесністю посадовців на 835 млн доларів. В Україні функціонувало чимало програм USAID, які були пов’язані з медіа, дослідженням громадської думки і політичних процесів. Також чимало виплат йшло на підвищення доброчесності чиновників (програма на 90 млн доларів), «підвищення довіри», «підтримку зусиль» тощо.
Крім того, перевірками постів у Facebook на предмет недостовірності контенту займається організація, яка отримує кошти від Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Засновник Meta Марк Цукерберг пообіцяв, що ліквідує систему, за якої громадські організації, які мали займатися «фактчекінгом», з часом почали працювати непрозоро, упереджено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.