Як відомо, починаючи з середини дня 24 липня, низка народних депутатів, які голосували за законопроект 12414 стосовно НАБУ і САП, почали публічно писати про свою «помилку». При цьому ще зранку 24 липня низка нардепів видала пости у його підтримку.
Відповідні дописи про свою «помилку» з голосуванням за законопроект 12414 зробили зокрема народні депутати Сергій Штепа, Жан Беленюк, Олександр Васюк та інші. І навіть Мар’яна Безугла, яка вийшла 24 липня до мітингарів проти законопроекту 12414, заявила, що «майже готова голосувати відміну закону», хоча невідомо, з іронією чи ні.
Народний депутат Ігор Фріс зазначив, що «законність та право сьогодні другорядні. Зберегти б державу. Тут погоджуюсь безапеляційно», але «писати, як інші про якусь помилку – не буду. Я вмію читати закони та приймати рішення. І нести за них відповідальність. І виправляти свої рішення теж».
Нагадаємо, одним з аргументів, які прозвучали від депутата Сергія Штепи, чому він голосував «за» стало те, що він думав, що «був впевнений, що питання узгоджено з усіма партнерами на найвищому рівні», але згодом виявив «з коментарів Урсули фон дер Ляєн та Ліндсі Грема відсутність такого узгодження».
Іншим чином планує голосувати і Таміла Ташева від фракції «Голос», яка 22 липня підтримала законопроект 12414. Вона також вказала, що 24 липня зрозуміла, що «процес не був узгоджений».
«Так, я проголосувала за цей закон. Це було непросте рішення, ухвалене в умовах стислих термінів та обмеженої поінформованості. Водночас, і це звучало і визнавалось багатьма — результативність системи останні роки викликала багато питань.
Зараз вже зрозуміло, що не весь процес був належним чином узгоджений. Законопроєкт, у тій редакції, яка була винесена на голосування, викликав занепокоєння не тільки суспільства, а й міжнародних партнерів. І це сигнал, який не можна ігнорувати», зазначила вона.
«Президентом було внесено невідкладний законопроєкт #13533, який відповідає всім суспільним запитам та запитам міжнародних партнерів. Він розроблявся за участі всіх сторін: зокрема НАБУ та САП — які брали активну участь та закликали його підтримати. Наші міжнародні партнери в курсі цього процесу. Я ознайомилась із документом і вважаю його збалансованим і необхідним. Я підтримую цей законопроєкт. Верховна Рада має якнайшвидше зібратися, провести обговорення і ухвалити рішення», підкреслила Ташева.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» проаналізувала, як будуть виглядати відповідні норми КПК та закону про прокуратуру у разі ухвалення законопроекту Володимира Зеленського 13533, що в них залишиться від внесених законопроектом 12414 новел, а що – буде повернуто до попереднього стану.
Президентський законопроект про НАБУ і САП залишає можливість спрощеного порядку набору людей до прокуратури з числа екс-правоохоронців
Також законопроект Президента 13533 про НАБУ і САП доручає Кабміну і НАБУ внести зміни щодо заборони виїзду працівників НАБУ за кордон, окрім випадків службових відряджень, однак відповідно до рішення РНБО у 2023 році посадовцям вже заборонили виїзд за кордон – крім службових відряджень та лікування.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.