Ми плануємо побудувати альтернативну державним судам систему, — Денис Малюська

11:15, 8 ноября 2019
Мін’юст підключається до розробки законодавства щодо судової реформи та планує побудувати альтернативну державним судам систему, частиною якої стануть так звана Антирейдерська комісія та незалежні арбітражі.
Ми плануємо побудувати альтернативну державним судам систему, — Денис Малюська

Як відомо, раніше Міністр юстиції Денис Малюська вже заявляв про необхідність створення альтернативи державним судам.

«Для досягнення цілі ми створимо ефективну систему медіації, відновного правосуддя, третейських судів та арбітражів, конкурентних державним судам. Це має значно розвантажити судову систему на користь інструментів, до яких у сторін договору буде довіра», — було сказано в програмі діяльності уряду.

Наразі міністр юстиції ще раз підтвердив курс на створення таких «альтернативних» судів.

Про це Денис Малюська повідомив під час зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА).

«Мін’юст підключається до розробки законодавства щодо судової реформи. Водночас ми плануємо побудувати альтернативну державним судам систему, частиною якої стануть так звана Антирейдерська комісія та незалежні арбітражі. І в цьому процесі нам потрібна підтримка бізнес-спільноти», — наголосив Денис Малюська.

Як відзначив міністр юстиції, Антирейдерська комісія є більш швидким та ефективним інструментом у порівнянні зі звичайними судами, адже вона приймає рішення протягом 30-45 днів, тоді як суди можуть розглядати справи роками. Крім того, рішення Комісії приймається невідкладно — Мін’юст відразу вносить зміни у реєстр.

«Ми прагнемо зробити так, щоб робота Комісії була прозорою. З цією метою було повністю оновлено її склад. Найближчим часом також оновимо склад тих осіб, які здійснюють обробку поданих скарг. Процедура розгляду скарг повністю зміниться. Крім того, вже до кінця року ми плануємо впровадити можливість розгляду найбільш складних рейдерських кейсів протягом 24 годин», — зазначив очільник відомства.

Другою альтернативою, за словами Дениса Малюськи, є арбітражі, які можуть стати ефективним конкурентом державним судам.

«Це будуть незалежні арбітражники, які мають хорошу репутацію. Наразі Мін’юст працює над тим, щоб запустити цю систему. Сама схема роботи арбітражів активно обговорюється, проводитимуться консультації з відомим міжнародними арбітражами, щоб у результаті ми отримали дійсно працюючу та ефективну систему», — зауважив міністр юстиції.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Міністерстві юстиції України розповіли, як захиститися від рейдерства.

Крім того, Міністерство юстиції України повідомило, що робити, якщо ви дізналися про незаконні реєстраційні дії щодо нерухомості чи бізнесу.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реорганізація Національної академії прокуратури та новий порядок підготовки прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Галина Момонт
  Галина Момонт
  судья Кировоградского окружного административного суда
 • Игорь Бенедисюк
  Игорь Бенедисюк
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Андрей Черногуз
  Андрей Черногуз
  судья Хозяйственного суда Киевской области