Українцям нагадали правила оподаткування при продажі нерухомості

11:56, 20 августа 2019
Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на нерухомість, крім її успадкування та дарування.
Українцям нагадали правила оподаткування при продажі нерухомості
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, залежно від її призначення та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ПКУ, — 5%. Таким само чином оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку, та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку. При обміні об’єкта нерухомості на інший дохід платника податку у вигляді отриманої грошової компенсації від відчуження нерухомого майна оподатковується у такому ж порядку, як і від продажу.

При проведенні операцій з продажу об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Так, сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

  • особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу;
  • особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.

Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації. У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

Нормами ПКУ не передбачено повернення податку, сплаченого під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна у разі розірвання даного договору в майбутньому. Якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи ФОП, така особа є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих від такого продажу (обміну).

Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки