Суд скасував наказ про усунення від роботи невакцинованої вчительки на Львівщині

21:02, 15 декабря 2021
Суд ухвалив виплатити позивачу 11 205 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Суд скасував наказ про усунення від роботи невакцинованої вчительки на Львівщині
Джерело фото: hcamag.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Жовківський райсуд ухвалив скасувати наказ керівництва середньої школи у селі Сопошині про усунення від роботи невакцинованої вчительки. Рішення суду оприлюднено у державному реєстрі судових рішень.

Позивач звернувся до суду з вимогою скасувати наказ керівництва школи села Сопошина Львівського району від 8 листопада поточного року, згідно з яким її усунули від роботи, оскільки вона не пред'явила документ, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусу або інший документ, передбачений постановами уряду та Міністерства охорони здоров'я.

У заяві позивач зазначила, що цей наказ порушує її конституційні, природні та професійні права. На її думку, ні постанова Кабінету Міністрів № 1096, ні наказ МОЗ № 2153 не встановлюють зобов'язання проходження співробітниками закладів освіти профілактичної вакцинації проти коронавірусу саме 8 листопада 2021 року.

На її думку, ні у трудовому договорі, ні у наказі про прийняття на роботу, ні в посадових інструкціях не передбачено вакцинації проти коронавірусу. Також вакцинація проти коронавірусу відсутня у календарі обов'язкових профілактичних щеплень.

Розглянувши доводи сторін, суд дійшов висновку, що представники відповідача не надали суду належних та допустимих доказів того, що роботодавець під час усунення працівника від роботи дотримувався норм частини 6 статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Цей пункт закону наказує, що якщо особа відмовляється від профілактичних щеплень, то лікар має отримати у неї письмове підтвердження, а у разі відмови – засвідчити це актом у присутності свідків.

У рішенні суду зазначено, що «відповідач виніс наказ про усунення на підставі лише повідомлення про обов'язкове профілактичне щеплення, яке саме собою не створює жодних юридичних наслідків і не свідчить про юридичний факт відмови або ухилення позивача від обов'язкового профілактичного щеплення».

Суд вважає, що винесення такого наказу є порушенням вимог частин 2 та 6 статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та частини 2 статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

«Відсторонивши позивача від роботи з порушенням вимог законодавства, відповідач порушив законне право позивача на працю», - зазначено у рішенні суду.

З огляду на ці порушення суд ухвалив скасувати наказ про усунення від роботи вчительки математики школи в селі Сопошині. Водночас суд не задовольнив вимогу позивача про допуск до виконання посадових обов'язків, оскільки це стосується дискреційних повноважень роботодавця.

Крім того, суд ухвалив виплатити позивачу 11 205 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу.

Із повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням.

Раніше Судово-юридична газета» писала, що в суді оскаржують перевірку сертифікатів вакцинації в громадських місцях.

Також ОАСК просять визнати протиправним наказ МОЗ про перелік професій для обов’язкової вакцинації.

Додамо, в ОАСК оскаржують відсторонення керівниками підприємств невакцинованих працівників.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду