Міністерство юстиції України повідомило, що за період з 24 лютого 2022 року господарськими судами України відкрито 65 справ про банкрутство (неплатоспроможність) боржників, з яких 35 справ – щодо неплатоспроможності фізичних осіб. Про це йдеться на Facebook-сторінці відомства.
«Для боржників процедури банкрутства дозволяють шляхом застосування заходів щодо відновлення платоспроможності, таких, наприклад, як
▪ відстрочення,
▪ розстрочення або прощення боргу,
▪ реструктуризація підприємства,
▪ перепрофілювання виробництва та/або зміни виробничої структури боржника тощо, оздоровити своє фінансово-господарське становище або ж шляхом ліквідації вийти з ринку (для боржників-юридичних осіб) чи позбавитися від боргів (для боржників-фізичних осіб).
Для кредиторів процедури банкрутства надають можливість отримати кошти, заборговані боржником у повному обсязі або частково і перевірити наявність умисних дій щодо настання у боржника кризи неплатежів.
У разі неспроможності боржника відновити свою платоспроможність, суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру чи процедуру погашення боргів боржника (для боржників-фізичних осіб).
Від початку повномасштабної війни 57 боржників було визнано банкрутами, з них 36 боржників – юридичні особи та 21 боржник – фізична особа.
Щодо одного боржника розпочато процедуру санації (відновлення платоспроможності).
Міністерство юстиції України як державний орган з питань банкрутства в умовах воєнного стану продовжує сприяти створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків.
Зокрема, слід відзначити, що до моменту відновлення технічної можливості отримувати інформацію з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, у вигляді електронних інформаційних довідок в онлайн-режимі, інформація щодо перебування окремих суб′єктів господарювання у процедурах банкрутства може надаватися у формі інформаційних листів», — сказано у повідомленні.
Також «Судово-юридична газета» повідомляла, що КГС ВС висловив позицію щодо неможливості відкриття провадження у справі про банкрутство.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.