Окупація селищ і міст Херсонщини розпочалась з перших днів повномасштабного російського вторгнення, а на початку березня російськими терористами було захоплено обласний центр. Однак попри тимчасову окупацію херсонці продовжують чинити опір, а Фонд соціального страхування України постійно вирішує технічні обмеження та адаптує процеси до змінних обставин, аби забезпечити мешканців області виплатами та допомогами попри всі перепони. Про це повідомляє урядовий портал.
З початку війни лікарняні та декретні допомоги від ФССУ отримали 5 659 мешканців Херсонщини – їм було перераховано майже 22 мільйони гривень виплат.
Також було виплачено 15,7 мільйона гривень щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві області та їх родин. Крім того, в умовах окупації було проведено перерахунок щомісячних страхових виплат – їх розмір збільшився на 14%, починаючи з березня.
Водночас проведення виплат в регіоні все ще має чисельні технічні складнощі. Для налагодження фінансування функції Херсонського управління тимчасово уповноважено виконувати управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області.
Наразі фахівці Кіровоградського управління виконавчої дирекції Фонду вже працюють над проведенням лікарняних і страхових виплат для мешканців Херсонщини – зокрема, готується фінансування щомісячних страхових виплат для 2 348 потерпілих Херсонської області та їх сімей на загальну суму 7,7 мільйона гривень.
Що змінилось для роботодавців і працівників Херсонщини?
Фінансування лікарняних і декретних допомог продовжиться попри тимчасову окупацію. Для отримання виплат, як і раніше, роботодавець працівника має опрацювати листок непрацездатності, сформувати заяву-розрахунок та подати її до Фонду за допомогою програмних засобів. Змін до реквізитів у заяві-розрахунку вносити не потрібно – заява, як і раніше, подається онлайн за реквізитами того відділення Херсонського управління Фонду, де зареєстровано страхувальника.
Саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги за лікарняними, тож працівникам важливо тримати зв’язок із роботодавцем і знати точну дату, коли ним було отримано третю квитанцію за поданою заявою. Знаючи дату, слідкувати за станом фінансування працівники можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду.
Зверніть увагу, кошти для виплати допомоги перераховуються Фондом на рахунок роботодавця, та від нього – працівнику.
У разі, якщо зв’язок із роботодавцем втрачено, та він не сформував заяву-розрахунок за лікарняним працівника, херсонці та мешканці області можуть звернутись за призначенням допомоги до Фонду напряму. Для цього необхідно звернутись у будь-яке зручне відділення Фонду на неокупованій території, деталі за посиланням.
Що змінилось для потерпілих?
Страхові виплати продовжать фінансуватись штатно. Потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві та їх родини, зареєстровані у відділеннях Херсонської області, тимчасово будуть обслуговуватись у відділеннях Кіровоградського управління. З питань страхових виплат, їх призначення, витрат на медичну та соціальну допомогу потерпілі можуть звертатись до відповідних відділень Кіровоградщини, перелік та контакти відділень додаються.
Раніше ми писали, хто з захисників України отримає додаткові 100 тисяч грн.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.