21 жовтня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС». Про це свідчать дані на сайті парламенту.
Законом законодавство України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування приведено відповідно до вимог законодавства ЄС.
Законом внесено зміни до статті 61 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», якими узгоджено її норму із законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
Законом доповнено Закони України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», «Про рекламу» положеннями, які визначають вимоги до харчових продуктів, призначених для годування дітей від 0 до 3 років. Зокрема, внесено зміни до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» стосовно:
Законом внесено зміни до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» щодо:
Законом внесено зміни до Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» стосовно:
Внесеними змінами до Закону України «Про рекламу» заборонено рекламу дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування з чітко визначеними винятками, яка має на меті зменшення впливу виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування грудьми та визначено розмір санкцій у вигляді штрафу за порушення у сфері реклами дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування.
Законом визнано таким, що втратив чинність, Закон України «Про дитяче харчування».
Проект Закону зареєстровано за № 4554.
Також Рада встановить чіткі строки щодо процедур експертизи сортів рослин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.