Міносвіти доопрацювало Концепцію реформування юридичної освіти

16:15, 27 мая 2019
Концепція реформування юридичної освіти оприлюднена для обговорення.
Міносвіти доопрацювало Концепцію реформування юридичної освіти
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення доопрацьований проект Концепції реформування юридичної освіти, мета якої  створення умов для модернізації змісту юридичної освіти.

Проект напрацьовано разом з Міністерством юстиції України. До роботи також були залучені представники закладів вищої освіти, громадських організацій, а також експерти міжнародних програм з реформування юридичної освіти в Україні.

Проект передбачає, що вища юридична освіта — це вища освіта, здобута за спеціальностями «Право» і «Міжнародне право». Правник  особа, яка завершила навчання в правничій школі та успішно пройшла атестацію випускників, включаючи складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня магістра права

Той, хто хоче здобути юридичну освіту, на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох предметів (українська мова і література, історія України, математика та іноземна мова) вступає на освітню програму підготовки бакалаврів за галуззю знань 08 «Право». Для вступу конкурсний бал має становити не менше 150.

«Нормативні програмні результати навчання та компетентності забезпечуються дисциплінами навчальної програми в обсязі 180 кредитів ЄКТС. Решта 60 кредитів ЄКТС визначаються закладом вищої освіти та можуть бути спрямовані на спеціалізацію, зокрема для продовження освіти за спеціальностями 081 «Право» або 082 «Міжнародне право»»,  йдеться у документі.

Вступ на навчання на магістерському рівні здійснюється за результатами єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Випускники правничих шкіл повинні володіти достатнім обсягом практичних навичок, який дозволить їм ефективно здійснювати професійну діяльність. До навчальних планів правничих шкіл включаються дисципліни, які формують такі навички, причому їх обсяг має поступово збільшуватися.

Освітні програми та навчальні плани мають розроблятися із залученням представників правничих спільнот та відображати процеси та тенденції, що мають місце в правозастосуванні, а саме використання та огляд рішень національних та міжнародних судів, зокрема практики Європейського суду з прав людини, її включення в освітній процес відповідно до рекомендацій Ради Європи.

Освітні програми з підготовки правників мають передбачати поглиблене вивчення іноземних мов, зокрема офіційних мов Ради Європи.

Обов’язковою складовою освітнього процесу підготовки здобувачів вищої юридичної освіти є практична підготовка. Для виконання цього ключового завдання обсяг практичної підготовки має складати не менше 30 кредитів ЄКТС.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 29 травня Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради України розгляне поданий Кабінетом міністрів України проект закону №10204 про повну загальну середню освіту. 

Також ми писали про основні проблеми, які виникали під час розробки концепції реформування юридичної вищої освіти.

Крім того, ми розповідали про створення одного з ключових органів управління в системі вищої освіти — Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду