Право на конфіденційність та анонімність викривача: які зміни планують внести до КПК

10:35, 2 марта 2020
Запропоновано введення нового механізму щодо призначення винагороди викривачу, який використовує право на конфіденційність та анонімність.
Право на конфіденційність та анонімність викривача: які зміни планують внести до КПК
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Проект Закону № 3127  «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо питання про виплату винагороди викривачу)» був поданий народними депутатами, членами політичної партії «Слуга народу» Олександром Ткаченком, Іваном Шинкаренком та ін.

У законодавстві існують прогалини щодо врегулювання питання виплати винагороди викривачу, який використовує конфіденційність шляхом зміни відомостей про себе на псевдонім. У результаті цього, як зазначають автори законопроекту, Державна казначейська служба України не матиме змоги перерахувати винагороду викривачу. Це пояснюється тим, що вирок суду, яким наразі пропонується встановити розмір винагороди викривача, буде містити псевдонім та змінену інформацію.

З огляду на це планується доповнити статтю 130-1 КПК України пунктом 8 наступного змісту:

«Стаття 130-1. Виплата винагороди викривачу

8. У разі використання викривачем права на конфіденційність, суд, з одночасним ухваленням вироку, постановляє ухвалу про виплату викривачу винагороди, у якій вказуються його особисті дані. Така ухвала не приєднується до матеріалів справи, а зберігається окремо в суді, який ухвалив таке рішення.

Ухвала про виплату викривачу винагороди вручається такому викривачу особисто або його представнику».

Тобто проектом закону запропоновано введення нового механізму щодо призначення винагороди викривачу, який використовує право на конфіденційність та анонімність.

Оскільки ухвала про виплату винагороди буде містити реальні дані про особу викривача, Державна казначейська служба матиме змогу здійснити перерахування винагороди викривачу.

Крім того, з метою збереження конфіденційності викривача дані ухвали не будуть приєднуватись до матеріалів справи, а будуть зберігатись окремо в суді, який ухвалив таке рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Володимир Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції.

Також відомо, що винагороду отримають викривачі корупції розміром від 10 млн грн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду