На митниці запрацював новий реєстр об’єктів прав інтелектуальної власності

19:02, 20 октября 2020
Паперова форма подачі заяв на охорону майнових прав на об’єкт права інтелектуальної власності замінена електронною.
На митниці запрацював новий реєстр об’єктів прав інтелектуальної власності
ier.com.ua

У Держмитслужбі з’явився новий реєстр об'єктів прав інтелектуальної власності. Про це повідомив представник ІТ-команди ДМС.

За його словами, на митниці вже діяв подібний реєстр. Заяву про сприяння захисту належних правовласнику майнових прав на об’єкт права інтелектуальної власності для включення в реєстр треба було подавати в виключно в паперовій формі.

Тепер новий реєстр приймає заяви і в електронному вигляді через Особистий кабінет на митному порталі «Єдине вікно міжнародної торгівлі». Форма заяви є більш складною, ніж попередня, але вона повністю відповідає своєму європейському прототипу і дозволяє заявляти одразу кілька об'єктів прав інтелектуальної власності, з доданням всіх належних матеріалів, в тому числі графічних. Задоволення заяви також може бути частковим (не по всіх об'єктах).

Відповідні доопрацювання для працівників профільного підрозділу Держмитслужби зроблено також в ЄАІС Держмитслужби.

«Необхідно зауважити, що новий реєстр буде працювати паралельно зі старим, поки в останньому є діючі об'єкти. Автоматизована система митного оформлення (АСМО) «Інспектор» в процесі проходження митних процедур буде використовувати дані з обох реєстрів», - повідомив спеціаліст.

Як відомо, в зв’язку з епідемією коронавірусу, перед митними органами ставилася задача мінімізувати всі види фізичного контакту декларантів з працівниками митниці.

Крім того, планується, взагалі, оновлення АСМО. Її хочуть зробити централізованою, веб-орієнтованою, на сучасній технологічній платформі, інтегрованою з іншими державними інформаційними ресурсами та побудованою з урахуванням актуальних і перспективних форматів даних Всесвітньої митної організації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Литвиненко
    Ігор Литвиненко
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
  • Валерій Марчук
    Валерій Марчук
    голова Чернівецького апеляційного суду
загрузка...