Уряд подав у парламент законопроект про базові величини для грошових платежів і стягнень

15:00, 9 февраля 2021
У законодавство запроваджують термін «базова величина для грошових платежів і стягнень»; від чого він залежить.
Уряд подав у парламент законопроект про базові величини для грошових платежів і стягнень
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)» 5045 від 08.02.2021.

Головним Комітетом для нього визначений Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, який очолює відома Галина Третьякова.

Законопроектом з 1 січня 2022 року запроваджується базова величина для грошових платежів і стягнень розрахунку розміру грошових платежів і стягнень (крім плати за надання адміністративних послуг), що визначаються відповідно до законів України та нормативно правових актів Кабінету Міністрів України.

Під час законодавчого встановлення розміру окремих грошових платежів і стягнень визначається відповідний відсоток базової величини для грошових платежів і стягнень (кратність від цієї базової величини). 

Базова величина для грошових платежів і стягнень встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб станом на 1 грудня 2021 року. 

Базова величина для грошових платежів і стягнень починаючи з 2022 року щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Порядок і періодичність (не менше ніж два рази на рік) перегляду базової величини для грошових платежів і стягнень визначається Кабінетом Міністрів України. 

Законопроектом вносяться зміни в процесуальні кодекси, а саме:

  • У Господарський процесуальний кодекс;
  • У Цивільний процесуальний кодекс.

По тексту кодексів прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, замінюється на базову величину для грошових платежів і стягнень.

Це стосується форм судочинства, спрощеного позовного провадження, апеляційного та касаційного оскарження, видачі виконавчих документів.

Раніше депутати зареєстрували в парламенті законопроект про штраф за неправильно встановлені кондиціонери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду