Неефективне розслідування смерті особи: позиція ЄСПЛ

08:04, 21 мая 2021
Заявник був переконаний, що його дружина померла через медичну недбалість, а правоохоронні органи недобросовісно розслідували справу.
Неефективне розслідування смерті особи: позиція ЄСПЛ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив рішення по справі № 77238/16 Mehmood проти Греції. Справа стосувалася смерті дружини заявника у державному пологовому відділенні через декілька днів після пологів. Заявник був переконаний, що це відбулося через медичну недбалість.

Обставини справи

Заявником виступив пакистанець Qaiser Mehmood 1973 року народження, який мешкає в грецькій столиці Афінах.

Дружина заявника, яка народила другу дитину 5 липня 2011 року, померла в лікарні 9 липня 2011-го. У серпні того ж року було відкрито кримінальне провадження. Після закінчення провадження, в червні 2016 року, сторона обвинувачення дійшла висновку про відсутність непрямих доказів провини гінеколога, який займався обстеженням дружини заявника в лікарні, або будь-якого іншого лікаря. Також лікарня проводила адміністративне розслідування та у вересні 2012 року вирішила припинити справу.

Покладаючись на статтю 2 (Право на життя) Європейської конвенції з прав людини, заявник стверджував, що його дружина померла через лікарську недбалість, що розслідування обставин її смерті проводилось неефективно.

Розглянувши всі обставини справи, Суд констатував відсутність порушення статті 2 (Право на життя). Однак, на думку Суду, місцеві органи неефективно та не всебічно провели розслідування цього факту. Відтак було констатовано порушення статті 2 (Розслідування).

Справедлива сатисфакція: 20 тис. євро відшкодування моральної шкоди та 1 тис. євро відшкодування видатків і витрат.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый