Медіація: які зміни у навчанні медіаторів передбачає ухвалений закон

17:58, 18 ноября 2021
Як буде проводитися підготовка медіаторів згідно з прийнятим Законом про медіацію.
Медіація: які зміни у навчанні медіаторів передбачає ухвалений закон
Джерело фото: 0512.com.ua

16-го листопада був ухвалений Закон про медіацію, який визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору).

До цього моменту Національна асоціація медіаторів України у 2019 році залучила широке коло експертів та розробила засади навчання базовим навичкам медіації. За словами медіаторки Світлани Стадник, на сьогодні цими положеннями керується спільнота медіаторів України, поки Закон про медіацію не набув чинності.  

У преамбулі йдеться, що Основні засади навчання базовим навичкам медіатора розроблені з метою зазначення мінімальних вимог до навчання медіаторів задля надання ними послуг медіації  належної якості.

У Засадах передбачається, що для «забезпечення набуття компетентностей медіатора рекомендована тривалість навчальної програми базових навичок медіації має складати 90 астрономічних годин (для закладів вищої освіти – не менше 120 аудиторних годин при тривалості аудиторної години в 45 хвилин) теоретичної та практичної підготовки».

Водночас зазначено, що тривалість навчальної програми могла бути скороченою до 48 годин, але для закладів вищої освіти не менше 64 годин теоретичної та практичної підготовки.

Тепер же в ухваленому проекті Закону про медіацію № 3504 передбачається, що базова підготовка медіаторів здійснюється за програмою обсягом (тривалістю) не менше 90 годин навчання, у тому числі не менше 45 годин практичного навчання.

Варто зауважити, що остаточного тексту Закону про медіацію ще не опубліковано, тому можуть бути зміни.

Також у проекті йдеться, що після проходження базової та/або спеціалізованої підготовки та підтвердження набутих компетентностей видається відповідний сертифікат. У ньому будуть зазначатися:

1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка проходила підготовку;

2) найменування суб’єкта освітньої діяльності, що здійснив підготовку;

3) кількість годин навчання, у тому числі практичного навчання;

4) назва курсу підготовки;

5) дати проведення підготовки;

6) номер та дата видачі сертифіката.

До сертифіката, що підтверджує проходження базової та/або спеціалізованої підготовки медіатора, додається перелік компонентів програми навчання і набутих компетентностей.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, що говорять соцмережі щодо прийнятого парламентом закону про медіацію. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...