Мін’юст планує змінити перелік видів доходів, які враховується при визначенні розміру аліментів

12:50, 16 февраля 2022
Пропонується вдосконалити порядок утримання аліментів з осіб, які працюють і одержують заробіток за кордоном.
Мін’юст планує змінити перелік видів доходів, які враховується при визначенні розміру аліментів
Джерело фото: storage.dtkt.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

На сьогоднішньому засіданні Кабмін розгляне постанову, якою планується внести зміни до Переліку видів доходів, які враховується при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків.

Зокрема, пропонується установити, що з платника аліментів, який виїжджає за кордон для постійного проживання в держави, з якими Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, стягнення аліментів провадиться до виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття виходячи із розміру його заробітку (доходу) за останній місяць роботи на момент від'їзду, а в разі, коли платник аліментів не працює або є фізичною особою -  підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, - виходячи із розміру середньої заробітної плати працівника для місцевості, де мешкає платник аліментів до від'їзду за кордон.

Також зазначається, що утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, утому числі з:

Одержуваної пенсії, за винятком надбавок до пенсії, що виплачується особам з інвалідністю першої групи на догляд за ними, а також надбавок, що виплачується непрацюючим пенсіонерам на утримання непрацездатних членів сім’ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника.

З військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів· України військових формувань, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підроздшш внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

З осіб, які працюють і одержують заробіток (дохід) тільки за кордоном у державі, з якою Україна не уклала договору про надання правової допомоги, розмір аліментів обчислюється виходячи із розміру середньої заробітної плати працівника для місцевості, де мешкали такі особи до від'їзду за кордон. У разі надання такими особами відомостей про свій заробіток (дохід) аліменти обчислюються виходячи із розміру заробітку (доходу), отриманого ними за кордоном.

Варто відзначити, що з осіб, які працюють і одержують заробіток (дохід) тільки за кордоном, у країні з якою укладений договір про правову допомогу, аліменти обчислюються і сплачуються у визначеному законодавством порядку.

Як зазначено у пояснювальній записці, прийняття постанови дасть можливість вдосконалити положення Переліку з метою забезпечення прав дітей на належне утримання.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи може бути врахована думка дитини при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду