Постановою Кабміну від 10 травня №587 затверждено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, затвердженому постановою КМУ від 12 липня 2017 р. № 497.
Визначено, що на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.
Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) відшкодування вартості проведених заходів із психологічної реабілітації отримувачів послуг;
2) відшкодування вартості проведених заходів із супервізії фахівців із надання послуг із психологічної реабілітації, які включені до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх сімей (далі — Реєстр) і надають послуги отримувачам послуг;
3) організацію та забезпечення Мінветеранів підготовки національних збірних команд та їх участі в змаганнях.
Одержувачами бюджетних коштів, з якими головним розпорядником бюджетних коштів укладаються договори про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної реабілітації, є суб’єкти надання послуг, які відповідають вимогам, визначеним Порядком проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, затвердженим постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1057.
Мінветеранів у межах відповідних бюджетних асигнувань укладає із суб’єктами надання послуг, включеними до Реєстру, договори про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної реабілітації з урахуванням кількості утворених суб’єктом надання послуг мультидисциплінарних команд.
Суб’єкт надання послуг утворює необхідну кількість мультидисциплінарних команд з урахуванням забезпечення навантаження 50 отримувачів послуг на одну команду.
Тариф на послуги із психологічної реабілітації, які надаються мультидисциплінарними командами суб’єкта надання послуг, визначається як глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців, що становить 153 100 гривень, та застосовується під час надання послуг із психологічної реабілітації щонайменше одному отримувачу послуг протягом місяця.
Запланована вартість зазначених послуг, що надаються за договором, розраховується як добуток глобальної ставки на місяць на одну мультидисциплінарну команду, кількості таких утворених команд та кількості місяців строку дії договору.
Фактична вартість зазначених послуг за місяць за кожним договором розраховується як добуток кількості мультидисциплінарних команд та глобальної ставки на місяць, до якої застосовуються коригувальні коефіцієнти, які визначаються залежно від навантаження зазначених команд та розраховуються як співвідношення кількості отримувачів послуг, які отримали послуги із психологічної реабілітації протягом місяця, до кількості мультидисциплінарних команд, утворених суб’єктом надання послуг, із заокругленням до цілого числа, і становлять:
1 — за надання психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця;
0,75 — за надання психологічної допомоги від 35 до 49 отримувачам послуг протягом місяця;
0,5 — за надання психологічної допомоги від 20 до 34 отримувачам послуг протягом місяця;
0,25 — за надання психологічної допомоги від 1 до 19 отримувачам послуг протягом місяця.
Мінветеранів укладає договори про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної реабілітації, крім послуг, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів інших програм державного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Мінветеранів здійснює відшкодування вартості наданих послуг із психологічної реабілітації на підставі звітів про послуги, які надані у звітному періоді відповідно до укладеного договору в межах бюджетних асигнувань, та актів наданих послуг на рахунки суб’єктів надання послуг, зазначені у договорі про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної реабілітації.
Мінветеранів здійснює відшкодування вартості послуг із супервізії, наданих фахівцям суб’єкта надання послуг, на підставі договорів із фахівцями-супервізорами, включеними до Реєстру, та актів наданих послуг. Гранична вартість послуг із супервізії щороку затверджується Мінветеранів.
Також у новій редакції викладено Порядок проведення психологічної реабілітації, затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1057:
Нижче наводимо його зміст.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.