Кожен громадянин, постраждалий від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро, – НПУ

16:07, 29 июня 2022
Існує механізм отримання компенсації постраждалим від російської агресії, запроваджений ЄСПЛ, який поширюється і на випадки знищення чи пошкодження майна громадян внаслідок військової агресії рф, зокрема й офісів нотаріусів.
Кожен громадянин, постраждалий від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро, – НПУ
Джерело фото: Frederick Florin (AFP)

Як раніше повідомляло Міністерство цифрової трансформації, в Україні за підтримки міжнародних донорів та Української Гельсінської спілки з прав людини реалізовано проект, за яким "кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро".

В свою чергу, Нотаріальна палата України повідомляє, що вже існує механізм отримання компенсації постраждалим від російської агресії, запроваджений Європейським судом з прав людини.

Ця система поширюється і на випадки знищення чи пошкодження майна громадян внаслідок військової агресії рф, зокрема й офісів нотаріусів.

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро.

Для цього потрібно встигнути подати заяву до ЄСПЛ протягом 4-х місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему espl.com.ua

Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування, насильницьке зникнення людини тощо. Усі необхідні поля для заповнення вже наявні, також система підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

«Для подання такого позову до ЄСПЛ попередньо необхідно:

  1. Зафіксувати обставини завдання збитків.

Документи мають підтверджувати: право на знищене чи пошкоджене майно, первісний стан такого майна, факт та обставини події, внаслідок якої завдано шкоди.

  1. Провести оцінку завданої шкоди.

До заподіяної шкоди входить: вартість втраченого чи пошкодженого майна та упущена вигода. Якщо була завдана немайнова шкода, можна вимагати відшкодування моральної шкоди.

Також слід додати витяг з реєстру досудових розслідувань – як доказ, що ви звертались до національних правохоронних органів.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву Укрпоштою. При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Термін розгляду заяви може становити від 1 року, вірогідність отримання компенсації є високою», - зазначає НПУ.

НПУ продовжує формування переліку нотаріусів, які позбавлені можливості працювати на своєму робочому місці, чиї офіси або домівки постраждали (зруйновані/пошкоджені): https://npu.ua/news/perelikposhkodzhen/

Окрім того, заявки про пошкодження приміщень варто подати через «Дію».

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини на пленарному засіданні 21 та 22 березня 2022 року проголосив, що Російська Федерація перестає бути високою Договірною стороною Конвенції 16 вересня 2022 року.

Суд залишається компетентним розглядати заяви, спрямовані проти Російської Федерації з приводу дій чи бездіяльності, які можуть порушувати Конвенцію, за умови, що вони мали місце до 16 вересня 2022 року.

При цьому Резолюція не заважає розгляду будь-якого правового питання, пов'язаного з наслідками припинення членства Російської Федерації в Раді Європи, які можуть виникнути при здійсненні Судом своєї компетенції відповідно до Конвенції про розгляд справ, що йому передаються.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Главное за день
загрузка...