Мінцифри: Усі електронні підписи, які мають українці, дійсні

17:51, 4 ноября 2020
Мінцифри разом з іншими державними органами забезпечили українцям можливість без перешкод перейти на нові електронні підписи та зручно ними користуватися.
Мінцифри: Усі електронні підписи, які мають українці, дійсні
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вже протягом двох років, з моменту набуття чинності Законом України «Про електронні довірчі послуги», українці отримують лише сучасні електронні підписи європейського типу — кваліфіковані та удосконалені. Таким чином Мінцифри разом іншими державними органами забезпечили українцям можливість без перешкод перейти на нові електронні підписи та зручно ними користуватися. Про це повідомляється на сайті уряду. 

«За півроку близько 4,5 млн разів користувачі перевірили та наклали електронний підпис на сервісах Мінцифри. Для нас важливо, щоб електронні довірчі послуги були доступними, безпечними та сучасними для всіх українців», — підкреслює заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська.

Які можливості є наразі в користувачів електронних довірчих послуг?

«Удосконалений електронний підпис призначений для масового використання. Він найбільш доступний і за останні два роки прийшов на заміну застарілого ЕЦП. 92% громадян користуються саме таким підписом. Головна його особливість — можливість зберігання на файловому носієві, наприклад звичайній флешці. Використовується у більшості життєвих ситуацій. Зокрема, під час отримання е-послуг на порталі Дія, наприклад, при відкритті ФОП.

Кваліфікований електронний підпис призначений для використання в ситуаціях, які потребують підвищеного захисту. Наприклад, державними службовцями чи нотаріусами. Головна його відмінність від удосконаленого електронного підпису — зберігання на захищеному носії — токені чи у хмарі.

Протягом двох років відбувався перехід на нові електронні підписи. За цей період закінчилася дія усіх ЕЦП, адже термін їх використання саме два роки. Отже, усі електронні підписи, які видані протягом дії закону, дійсні», - йдеться на сайті КМУ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Мінцифри виступає за впровадження інституту електронного резидента у підприємницькій діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Данило Гетманцев
    Данило Гетманцев
    голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
  • Михайло Ніколаєв
    Михайло Ніколаєв
    суддя Господарського суду Чернівецької області
  • Сергій Чванкін
    Сергій Чванкін
    голова Київського районного суду м. Одеси