Півмільярда гривень збитків на закупівлі транспорту для ЗСУ: підозрюються колишні високопосадовці Міноборони

19:29, 2 июля 2021
Під час виконання контрактів на виготовлення озброєння та військової техніки, укладених в рамках державного оборонного замовлення, заподіяно збитки державі на загальну суму понад 476 млн грн.
Півмільярда гривень збитків на закупівлі транспорту для ЗСУ: підозрюються колишні високопосадовці Міноборони
Джерело фото: ОГП
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Колишні високопосадовці Міноборони підозрюються у заподіянні 476 млн грн збитків на закупівлі катерів та санітарних авто для ЗСУ. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Так, у 2016 році до показників державного оборонного замовлення було включено потребу ВМС ЗС України у будівництві двох десантно-штурмових катерів проекту «Кентавр» для доставки підрозділів морської піхоти.  Цей проект був розроблений спеціалізованим дослідно-проектним центром кораблебудування.

«За даними слідства, у 2016-2018 році колишній заступник міністра оборони України, діючи умисно в умовах особливого періоду, у співучасті з директорами Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, шляхом перевищення своїх службових повноважень, забезпечили безперешкодне швидке, з упущенням необхідних процедур, укладення державного контракту з ПАТ «Завод «Ленінська Кузня», а у подальшому ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському». При цьому вони усвідомлювали неспроможність заводу виконати умови контракту та побудувати у встановлені строки – до кінця 2017 року – десантно-штурмові катери проекту «Кентавр» через відсутність проекту виготовлення та створення такої продукції, яка не відповідатиме технічним вимогам, установленим державним оборонним замовленням та контракту, в результаті чого вказані катери неможливо буде використовувати за призначенням», — йдеться у повідомленні.

У подальшому вказані особи також забезпечили внесення до основних показників коригованого державного оборонного замовлення потреби у будівництві ще одного десантно-штурмового катеру «Кентавр» та укладення додаткової угоди з ПАТ «Завод «Ленінська Кузня» щодо будівництва ще одного катера. Це надало можливість товариству одержати авансовий платіж та використати його для забезпечення своєї господарської діяльності.

У результаті ПАТ виготовили проекти іншого катеру «Кентавр-ЛК», що призвело до неможливості їх використання через невідповідність технічним умовам.

Такі дії призвели до невиконання державного оборонного замовлення щодо забезпечення підрозділів ВМС України бойовими катерами, що в умовах збройної агресії РФ і втрати частини боєздатних кораблів та катерів, спричинило зниження бойової готовності, обороноздатності та бойового духу ЗСУ і заподіяння Міністерству оборони збитків на суму понад 443 млн грн.

Крім того, заступник міністра оборони України, за пособництва директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки забезпечив у 2017 році закупівлю для потреб ЗСУ в дочірнього підприємства «Автоскладальний завод № 2» АТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» 100 санітарних автомобілів «Богдан 2251», експлуатація яких за прямим функціональним призначенням в ЗСУ в якості базових санітарних автомобілів неможлива. Цими діями державі заподіяно збитки на суму понад 32 млн грн.

В ОГП додали, що ексзаступнику міністра оборони, генерал-лейтенанту та одному з директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, повідомлено про підозру у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду (ч. 4 ст. 426-1 КК України). Іншому директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ повідомлено про підозру  у пособництві у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1 КК України). Директору ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» повідомлено про підозру у підбурюванні до перевищення влади та службових повноважень службовою особою та заподіянні значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства у великих розмірах (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1, ч. 2 ст. 192 КК України). Вирішується питання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Львові податківець вимагав 1 млн гривень хабаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Кухар
    Наталія Кухар
    суддя Львівського окружного адміністративного суду
  • Олексій Крестьянінов
    Олексій Крестьянінов
    заступник голови Східного апеляційного господарського суду
  • Дмитро Лук’янов
    Дмитро Лук’янов
    заступник голови Вищої ради правосуддя