Особливості вчинення реєстраційних дій на підставі ухвали суду про накладення арешту у межах кримінального провадження

15:43, 2 августа 2021
Під час вчинення реєстраційних дій на підставі судових рішень, ухвалених в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, слід враховувати встановлені у КПК України особливості.
Особливості вчинення реєстраційних дій на підставі ухвали суду про накладення арешту у межах кримінального провадження
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Офіс протидії рейдерству нагадав особливості вчинення реєстраційних дій на підставі ухвали суду про накладення арешту у межах кримінального провадження. Інформацію оприлюднили на Facebook-сторінці Офісу.

«Доволі часто у межах кримінального провадження суд застосовує такий захід забезпечення як арешт майна, суть якого полягає у тимчасовому позбавленні за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном.

При цьому ухвала про арешт майна у кримінальному провадженні згідно із частиною другою статті 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» підлягає оприлюдненню не раніше дня її звернення до виконання, що є одним з винятків із загального правила оприлюднення судових рішень в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

На практиці державні реєстратори стикаються із ситуацією, коли на час звернення заявника з метою реєстрації обтяження на підставі ухвали про накладення арешту у межах кримінального провадження відповідна ухвала відсутня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За загальним правилом, у разі відсутності судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень державний реєстратор запитує копію такого рішення, засвідчену в установленому порядку, від відповідного суду, що є підставою для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Норми щодо направлення державним реєстратором запиту на отримання копії судового рішення, що відсутнє в Єдиному державному реєстрі судових рішень, спрямовані на недопущення подання заявниками для проведення реєстраційних дій підроблені судових рішень або тих, що мають виправлення.

Проте під час вчинення реєстраційних дій на підставі судових рішень, ухвалених в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України (КПК України), слід враховувати встановлені у КПК  України особливості.

Так, відповідно до статті 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Отже, оскільки виконання ухвали про арешт майна покладається саме на слідчого, прокурора, за зверненням вказаних осіб реєстраційні дії на підставі ухвали про арешт майна можуть бути проведені без відповідного запиту до суду за отриманням копії такої ухвали», — сказано у повідомленні.

Також «Судово-юридична газета» писала, які правила поводження з майном, яке виступає заставою.

Додамо, що ми повідомляли, як змінити цільове призначення земельної ділянки за межами населеного пункту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва