САП оскаржила запобіжний захід, обраний гендиректору Павлоградського хімзаводу

20:14, 22 сентября 2021
Прокурори САП наполягають на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу із більшою сумою застави, а саме 32 млн гривень.
САП оскаржила запобіжний захід, обраний гендиректору Павлоградського хімзаводу
Джерело фото: ukranews.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє, що прокурорами САП до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду подано апеляційну скаргу на запобіжний захід, який було обрано генеральному директору державного підприємства «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», підозрюваному у зловживанні службовим становищем, яке завдало збитків на суму понад 43,3 млн гривень.

Так, 15 вересня слідчий суддя ВАКС застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді 10 млн гривень застави.

САП не погодилась з вказаним рішенням суду та оскаржила його до суду апеляційної інстанції. Прокурори САП наполягають на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу із більшою сумою застави, а саме 32 млн гривень, мотивуючи це розміром завданих збитків та матеріальним станом підозрюваного.

Деталі:

В рамках досудового розслідування встановлено, що генеральний директор держпідприємства спільно з комерційним директором та очільником ще двох приватних підприємств організували схему реалізації продукції, виробленої державним підприємством, через підконтрольні компанії-посередниці.

Проте фактичне постачання продукції - вибухових речовин здійснювалось безпосередньо від заводу до замовників - підприємств гірничо-видобувної промисловості, тобто без залучення компаній-посередників.

У разі, якщо товариства звертались напряму до заводу з метою укладання договорів на постачання товарів, службові особи державного підприємства відмовляли та пропонували звертатись через фірми-посередниці. Зауважимо, що ціни у компаній-посередників були завищені на 30% порівняно з цінами закупівлі заводу.

Як наслідок, такі зловживання завдали Павлоградському хімічному заводу збитків на суму понад 43,3 млн гривень.

У серпні 2021 року було повідомлено про підозру комерційному директору держпідприємства та директору компаній-посередниць.

9 вересня повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України, й генеральному директору заводу.

Також «Судово-юридична газета» писала, що суддю Мукачівського міськрайонного суду засуджено до 7 років позбавлення волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва