Депутати 19 липня підвищили собі зарплати та встановили надбавки

14:24, 19 липня 2022
Верховна Рада 19 липня ухвалила постанову про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів: вони зможуть отримувати надбавки з Держбюджету.
Депутати 19 липня підвищили собі зарплати та встановили надбавки
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

19 липня народні депутати проголосували за покращення свого фінансового забезпечення. Зокрема, за рахунок надходжень до бюджету від міжнародної допомоги їм виплачуватимуть надбавки. Але про все по порядку.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», 9 липня Верховна Рада прийняла зміни до Держбюджету на 2022 рік (законопроект 7523). Цим законом збільшено загальні видатки з державного бюджету на 80,9 млрд грн на різні соціальні потреби.

Витрати збільшено за рахунок надходжень від іншої допомоги, наданої Європейським Союзом, внутрішніх та зовнішніх позик. При цьому передбачається збільшення граничного обсягу дефіциту державного бюджету та граничного обсягу державного боргу.

Однак тепер ці кошти планують направити не лише на соціалку.

Так, у Верховній Раді 18 липня було зареєстровано проект Постанови 7561 про внесення змін до Постанови Верховної Ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України».

Авторами проекту виступають спікер Ради Руслан Стефанчук, перший віце-спікер Олександр Корнієнко, віце-спікер Олена Кондратюк, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також депутати різних фракцій: Ірина Геращенко, Сергій Соболєв, Юлія Клименко тощо.

Відповідно до логіки цього проекту, з коштів Державного бюджету, які відповідно до нещодавно внесених змін надійдуть до Держбюджту, у т. ч. від міжнародної допомоги, народним депутатам дозволяється фінансувати надбавки.

19 липня Рада ухвалила цю постанову (за - 308).

Як пишуть автори у пояснювальній записці, «проектом Постанови пропонується установити, що кошти, передбачені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 9 липня 2022 року № 2385-ІХ, можуть спрямовуватися на здійснення виплат, встановлених пунктом 2 Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» від 7 грудня 20217 року № 2240-VIII.

Тобто, ці кошти можуть спрямовуватися на виплату надбавок народному депутату у розмірі, встановленому для членів Уряду.

Адже згаданим пунктом 2 встановлено, що «у межах видатків на оплату праці, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за рішеннями комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету, народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів України».

По-друге, проектом Постанови пропонується встановити розмір посадового окладу для народних депутатів України, які тимчасово не входять до складу комітетів Верховної Ради України.

Таким чином, ті депутати, які не входять до складу жодного комітету, також будуть отримувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Цікаво, що це вже друга спроба встановити надбавки для депутатів.

Перша спроба була зроблена напередодні війни.

Так, 17 лютого Верховна Рада без обговорення ухвалила постанову 7062 про виплату депутатам «другої зарплати» під назвою «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про статус народного депутата України».

Постанову було ухвалено на виконання прийнятого парламентом 15 лютого за скороченою процедурою закону (законопроект 7002), який стосується зарплати нардепів. Однак його так і не підписав Президент Володимир Зеленський. Тож, і постанова про «другу зарплату» залишалася нереалізованою.

Що стосується бажаних надбавок, то йдеться, вочевидь, про інтенсивність праці, яка може сягати 100 відсотків посадового окладу. Тобто, для депутата це буде «друга зарплата».

Самі члени Кабміну зараз її не отримують.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2022 р. №406 встановлено, що «до окремого рішення Кабінету Міністрів України, але не раніше 1 січня 2024 р., Прем’єр-міністру України, Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністру України, міністрам, їх першим заступникам, заступникам, Голові та членам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надбавка за інтенсивність праці, передбачена абзацом третім цього пункту, не виплачується. Зазначені обмеження не поширюються на посадових осіб, які за умовами оплати праці прирівнюються до членів Кабінету Міністрів України відповідно до закону».

Отже, якщо наразі оклад звичайного депутата за постановою від 7 грудня 2017 року № 2240-VIII становить 24 810 грн, то у разі ухвалення постанови, про яку йдеться у даній статті, він зможе сягати з надбавкою 49620 грн.

Автор: Наталя Мамченко

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олександр Карташов
  Олександр Карташов
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Стрелець
  Тетяна Стрелець
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олена Фаріонова
  Олена Фаріонова
  заступник голови Миколаївського апеляційного суду