Народні депутати «атакували» Подільський райсуд Києва та поставили під сумнів легітимність голови суду

10:29, 30 березня 2023
Народні депутати від «Слуги народу» звернулись до Вищої ради правосуддя.
Народні депутати «атакували» Подільський райсуд Києва та поставили під сумнів легітимність голови суду
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Вища рада правосуддя у лютому-березні 2023 року отримала декілька звернень від народних депутатів фракції «Слуга народу» Олександра Аліксійчука та Олександра Копиленка з приводу голови Подільського районного суду міста Києва Марини Шаховніної.

Як вказано у зверненнях, народних обранців збентежив той факт, що строк повноважень Марини Шаховніної для здійснення правосуддя сплив ще у 2017 році. Втім, 25 травня 2021 року Марина Шаховніна була обрана зборами суддів на посаду голови Подільського районного суду міста Києва.

На думку народного депутата Олександра Аліксійчука, оскільки повноваження Марини Шаховніної щодо здійснення правосуддя закінчились, то вона не мала права обиратись на посаду голови суду.

Крім того, як зазначив народний депутат, Громадська рада доброчесності у 2019 році склала висновок про невідповідність Марини Шаховніної критеріям доброчесності та професійної етики.

У підсумку, народні депутати попросили Вищу раду правосуддя провести «службову перевірку» обставин перебування Марини Шаховніної на посаді голови Подільського райсуду столиці та «винести питання» на засідання Вищої ради правосуддя.

Зазначимо, що необхідність «перевірки» Марини Шаховніної народні депутати мотивували зверненням однієї з громадських організацій, а також появою відносно судді низки публікацій на різних сайтах.

Цікаво, що автор одного з звернень у ВРП, народний депутат Олександр Копиленко, у минулому був директором Інституту законодавства Верховної Ради, є академіком Національної академії наук України та має почесне звання «Заслужений юрист України».

З текстами звернень народних депутатів можна ознайомитися нижче.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Мричко
  Наталія Мричко
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Любов Маруліна
  Любов Маруліна
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Богдан Санін
  Богдан Санін
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва