Законопроект щодо змін у системі БПД обмежує доступ громадян до правосуддя — Лідія Ізовітова

15:48, 11 июня 2021
Голова НААУ, РАУ вказала, що занепокоєння викликає відсутність пояснення актуальності цих змін у авторів законопроекту.
Законопроект щодо змін у системі БПД обмежує доступ громадян до правосуддя — Лідія Ізовітова

Законопроект № 5107, який пропонує низку змін до роботи системи безоплатної правової допомоги, насправді обмежує доступ громадян до правосуддя. На цьому наголосила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Комітету ВР з питань правової політики, передає офіційний сайт НААУ.

«Немає розуміння ні в пояснювальній записці, ні у виступі міністра юстиції – чим не подобається існуюча система перевірки якості надання БПД в Україні, яка відповідає європейським стандартам і врегульована Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Відповідно до статті 25 профільного закону такі комісії оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами такої допомоги створені у всіх регіонах України, вони діють, і вони розглядають скарги центрів БПД та клієнтів. І за статистикою Міністерства юстиції, аналіз якої ми зробили, минулого року скарг на неякісну роботу адвокатів у системі БПД надійшло 0,6% від кількості проведених адвокатами справ по всій Україні. Такий мізерний відсоток означає, що діяльність адвокатів БПД є якісною», – заявила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ закликала членів Комітету ВР з питань правової політики проаналізувати всі протиріччя та не ухвалювати законопроект № 5107 у тому вигляді, який пропонується на сьогодні.

«Дуже багато колізійних норм, які не стикуються між Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і законопроектом № 5107. Це статі 10, 14,18 та інші. Я прошу, щоб адвокати, які є народними депутатами і членами Комітету ВР побачили, що законопроектом відкриваються певні корупційні вікна: одних будуть допускати до  отримання безоплатної правової допомоги, а інших – ні, за рішенням однієї особи, а не колегіального органу. Звертаю увагу і на те, що сама організація безоплатної правової допомоги на сьогодні дуже затратна для держави і ми  спостерігаємо, що гроші, які з бюджету мали спрямовуватися на оплату діяльності адвокатів, фактично вкрадені, бо  незаконно передаються саме на організаційну діяльність, незважаючи на величезну і тривалу за часом заборгованість держави перед адвокатами», – підсумувала Лідія Ізовітова.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як змінять закон про безоплатну правову допомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Євген Животов
  Євген Животов
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Віталій Катющенко
  Віталій Катющенко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Євген Мацький
  Євген Мацький
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
загрузка...