Чи можуть добровільно звільнити державного службовця, якого попереджено про звільнення до закінчення терміну попередження

18:39, 14 сентября 2021
У НАДС пояснили, чи може бути звільнений чиновник, який добровільно вирішив покинути посаду до закінчення терміну попередження про наступне звільнення.
Чи можуть добровільно звільнити державного службовця, якого попереджено про звільнення до закінчення терміну попередження

Державного службовця, якого попереджено про звільнення із займаної посади, можуть звільнити до закінчення терміну попередження, якщо він сам виявив бажання бути звільненим у визначений ним термін. Для цього він має особисто подати заяву суб’єкту призначення або керівнику державної служби про скорочення строку попередження про наступне звільнення у довільній письмовій формі. Про це йдеться у роз’ясненні Національного агентства з питань державної служби (НАДС).

Згідно зі статтею 87 Закону про державну службу, підставами для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення є: скорочення чисельності aбo штату державних службовців, скорочення посади внаслідок зміни структури a6o штатного розпису державного органу, реорганізація або ліквідація державного органу.

Субєкт призначення a6o керівник державної служби зобов’язаний попередити державного службовця про наступне звільнення у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.

При цьому в НАДС підкреслили, що ні положення Закону про державну службу, ні положення Кодексу законів про працю не врегульовують питання скорочення терміну попередження звільнення із займаної посади за власним бажанням працівника.

У НАДС навели позицію Верховного Суду стосовно цього питання. Зокрема, у Постанові від 8 липня 2020 року у справі № 569/17130/17 зазначено: «Якщо сам працівник виявить бажання бути звільненим раніше, до закінчення строку попередження, роботодавець може здійснити звільнення за пунктом 1 частини першої  cтатті 40 КЗпП України у строк, про який просить працівник».

При цьому в жодному законодавчому акті не конкретизовано форми заяви на звільнення, зокрема заяви про звільнення до закінчення 30-денного терміну, та не визначено строку прийняття рішення про припинення державної служби.

На думку НАДС, державного службовця, якого попереджено про наступне звільнення із займаної посади, може бути звільнено до закінчення строку попередження на підставі пунктів 1, 1' статті 87 Закону про державну службу, якщо він сам виявив бажання бути звільненим у визначений ним термін, шляхом подання заяви суб’єкту призначення a6o керівнику державної служби про скорочення строку попередження про наступне звільнення у довільній письмовій формі.

Законодавством передбачено, що за таке звільнення державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи потрібно державним службовцям в органах місцевого самоврядування складати іспит на знання державної мови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...