Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №7404 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану, яким пропонується дозволити на час війни розгляд справ про адміністративні правопорушення в режимі відеоконференції. За відповідне рішення проголосували 246 народних депутатів повідомив у Телеграм перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 246 Кодексу про адміністративні правопорушення та встановити, що під час дії правового режиму воєнного стану в Україні особи, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення можуть брати участь у судовому провадженні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Передбачається, що підтвердження особи, яка бере участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення, здійснюється із застосуванням електронного підпису, або у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Рішення про розгляд адміністративної справи в режимі відеоконференції за власною ініціативою або за клопотанням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, заперечує проти здійснення судового провадження в режимі відеоконференції, суд може постановити рішення про його здійснення лише вмотивованою постановою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, має бути вручена повістка про розгляд справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи, або бути повідомлено про нього через засоби зв’язку чи електронних комунікацій не пізніш як за три доби до дня розгляду такої справи в суді.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається за керування автівкою окрім штрафу конфісковувати авто з по дальшою його передачею на потреби Збройних сил чи МВС чи Державної прикордонної служби.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.