Інститут законодавства Верховної Ради України перейменували на Дослідницьку службу: ухвалено закон

14:31, 1 июля 2022
Законом про встановлення фактів народження та смерті на додачу змінили функціональне призначення Інституту законодавства Верховної Ради та перейменував його на Дослідницьку службу Верховної Ради.
Інститут законодавства Верховної Ради України перейменували на Дослідницьку службу: ухвалено закон
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

1 липня Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект щодо нових правил встановлення фактів народження та смерті під час воєнного стану (законопроект 7310 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих територіях»). Детальніше про нього можна прочитати за посиланням.

 Разом із тим, до другого читання у законопроекті з’явилися зовсім нові норми, які не стосуються предмету регулювання даного закону.

Вніс відповідну поправку щодо змін до статті 7 Регламенту Верховної Ради України голова Комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін.

«Пунктом 2 розділу II «Прикінцеві положення» законопроекту передбачено доручення Голові Верховної Ради України змінити функціональне призначення Інституту законодавства Верховної Ради України, перейменувати його на Дослідницьку службу Верховної Ради України та затвердити Положення про Дослідницьку службу Верховної Ради України. Формулюючи зазначені положення проекту, на нашу думку, варто було б більш повно врахувати, на нашу думку, повноваження Голови Верховної Ради України, передбачені законами України», - зауважило у своєму висновку на законопроект Головне юридичне управління парламенту.

Отже, тепер науково-дослідницьке та інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Верховної Ради, її органів, народних депутатів, депутатських фракцій (депутатських груп), а також професійне навчання (підвищення кваліфікації) народних депутатів, працівників Апарату Верховної Ради та помічників-консультантів народних депутатів здійснюватиме Дослідницька служба Верховної Ради.

Дослідницька служба є юридичною особою. Положення про Дослідницьку службу, граничну чисельність, структуру та штатний розпис Дослідницької служби затверджує Голова ВР. Керівник Дослідницької служби призначається на посаду Головою ВР за результатами конкурсу та звільняється з посади Головою ВР з підстав, передбачених законом.

Нагадаємо 12 січня 2022 року перший заступник спікера Олександр Корнієнко підписав розпорядження №4, згідно з яким підготовку експертних висновків на законопроекти доручають Інституту законодавства Верховної Ради (раніше Інститут займався науковою експертизою законопроектів).

Раніше голова парламенту Руслан Стефанчук, перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко та голова апарату ВР В'ячеслав Штучний на зустрічі з представниками міжнародних проектів технічної допомоги розповіли, що серед основних напрямів реформи Верховної Ради буде створення на базі Інституту законодавства Верховної Ради свого роду дослідницької служби.

Поступово вона може замінити собою функції Головного науково-експертного управління парламенту.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Іванов
    Андрій Іванов
    суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
  • Галина Бондаренко
    Галина Бондаренко
    суддя Голосіївського районного суду міста Києва
  • Ольга Кролевець
    Ольга Кролевець
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Сергій Стефанишин
    Сергій Стефанишин
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області