ВРП висловила позицію щодо законопроектів про врегулювання питань припинення Верховного Суду України

15:26, 22 июля 2021
Проаналізувавши обидва законопроекти, Рада вирішила підтримати законопроект № 5456-1 за умови врахування у ньому норм законопроекту № 5456, підтриманих ВРП у консультативному висновку.
ВРП висловила позицію щодо законопроектів про врегулювання питань припинення Верховного Суду України
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вища рада правосуддя надала консультативний висновок щодо законопроектів № 5456 та № 5456-1, спрямованих на усунення інституційного дуалізму у функціонуванні найвищої інстанції судової гілки влади, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Рада позитивно сприймає положення законопроектів щодо порядку припинення Верховного Суду України як юридичної особи та визначення статусу суддів цього суду, адже це дасть змогу забезпечити виконання Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та врегулювати на законодавчому рівні питання суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів. Водночас ВРП висловила низку зауважень та застережень до законопроектів, які потребують врахування.

Проаналізувавши обидва законопроекти, Рада вирішила підтримати законопроект № 5456-1 за умови врахування у ньому норм законопроекту № 5456, підтриманих ВРП у консультативному висновку.

Законопроектом № 5456-1 пропонується доповнити «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» новими абзацами. Зокрема пропонується встановити: «Судді Верховного Суду України, на підставі поданих ними заяв, зараховуються до штату Верховного Суду у касаційний суд тієї юрисдикції, яка відповідає юрисдикції судової палати Верховного Суду України, в якій суддя здійснював правосуддя, та підлягають кваліфікаційному оцінюванню упродовж двох років з дня такого зарахування. Особливості проведення кваліфікаційного оцінювання таких суддів визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Судді Верховного Суду України, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, повторному оцінюванню не підлягають».

Законопроектом передбачено, що судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і  кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого  адміністративного суду України мають право звернутися до ВРП із заявою про переведення без конкурсу до визначеного суддею апеляційного суду незалежно від наявності у такому суді вакантних посад. У разі недостатності вакансій їх кількість підлягає збільшенню. Рішення про переведення судді приймається ВРП без рекомендації ВККС України не пізніше, ніж через тридцять днів із дня надходження заяви судді про переведення.

Пропонується встановити, що у десятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України щодо Верховного Суду України такий запис: «Припинено діяльність та перейменовано у Верховний Суд. Підстава: Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020».

Також «Судово-юридична газета» писала, що член ВРП Лариса Іванова звільнилася з посади судді у відставку.

Додамо, що розпочалася процедура відрядження суддів до трьох судів.

Крім того, суддю з Київщини тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду