У вівторок, 31 травня, під час закритої частини пленарного засідання Великої палати КСУ розглядалася справа за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень 96-1, 96-2 Кримінального кодексу України. Її розгляд буде продовжено на одному із наступних пленарних засідань Великої палати. Про це йдеться на офіційному сайті КСУ.
«Крім того, відбулося засідання Конституційного Суду України, під час якого ухвалено Постанову про затвердження Положення про Постійну комісію Конституційного Суду України з правничої термінології.
Також сьогодні проведено засідання колегій суддів КСУ.
Так, Першою колегією суддів Першого сенату Конституційного Суду України розглянуто питання щодо відкриття конституційного провадження за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія „Форінт“» щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 175, пункту 3 частини першої статті 231 Господарського процесуального кодексу України та за конституційною скаргою Плескача В’ячеслава Юрійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про доступ до судових рішень“.
Постановлено дві Ухвали (остаточні) колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за вказаними конституційними скаргами.
На засіданні Другої колегії суддів Першого сенату Конституційного Суду України розглянуто питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:
Мащенка Андрія Геннадійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 432 Цивільного процесуального кодексу України;
Самотея Вадима Семеновича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 4 статті 163 Закону України „Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей“;
Клопкова Сергія Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення пункту 13 частини першої статті 5 Закону України „Про судовий збір“;
Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої 272 Кодексу адміністративного судочинства України, абзаців сорокового – п’ятдесят третього пункту 1 розділу І Закону України „Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)“ від 2 червня 2016 року № 1401.
Постановлено чотири Ухвали (остаточні) колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження у зазначених справах.
Окрім того, відбулися засідання Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України.
Розглянули питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційною скаргою Веселухи Володимира Олександровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 2, абзацу другого пункту 2 розділу II „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI, частини другої, абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII та конституційною скаргою Петренка Віктора Олексійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI.
За наслідками розгляду, постановлено дві Ухвали колегії суддів про відкриття конституційного провадження у зазначених справах. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у справах, розглядатимуться на засіданні Другого сенату Конституційного Суду України», — сказано у повідомленні.
Також «Судово-юридична газета» писала, що судді КСУ обговорили здійснення правосуддя та конституційного контролю в умовах війни, презентації.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.