Голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош прокоментував мітинг профспілчан з усієї України, які вийшли під Кабмін із вимогами негайно погасити заборгованості по зарплаті та підняти ставки, передає 5 канал.
Люди пропонували, щоб з січня наступного року мінімальна зарплата в Україні сягнула семи тисяч семисот гривень, пенсія — двох тисяч восьмисот сорока, а прожитковий мінімум був на рівні п’яти тисяч. Саме такі суми, кажуть, треба прописати в бюджеті на 2019 рік.
"Говорити з людьми потрібно, але треба їм сказати, що це чистий популізм. Якби це було тільки за рішенням уряду, чому б не 10 тисяч, чому не 15. Не було б тоді бідних країн, якби то було так просто", — пояснив Міклош.
Він також додав, що 26 років тому, коли виникла незалежна Україна і незалежна Словаччина, наш економічний рівень був приблизно однаковий, як і зарплати. Сьогодні середня зарплата в Словаччині — 1000 євро, середня зарплата в Україні — 270 євро. Мінімальна зарплата в Словаччині вища, ніж ці вісім тисяч, але не тому, що уряд дозволив підвищити, а тому, що уряд робив реформи. Бо були інвестиції і було стале економічне зростання, і тому конкурентоздатність словацької економіки завдяки реформам вища, ніж в Україні.
«Можливо, метою уряду мають бути високі зарплати, але це реально тільки на основі справжньої конкурентоздатності та продуктивності праці, що підвищуються на основі реформ, притоку інвестицій та модернізації економіки», — наголосив він.
Крім того, економіст сказав, що ті пропозиції, які сьогодні звучали, не принесуть нічого, окрім розбрату: "Отже всі ці дешеві популістичні обіцянки, вони абсолютно нереальні. І вони ще небезпечні, бо якщо уряд зробив би це, то це б означало втратити те, що вже було досягнуто в реформах та макроекономічній стабільності".
Міклош також зазначив, що ціни ростуть, але інфляція під контролем. "Уже в минулому 2017-му було зростання реальної зарплати в середньому на 9%... Реальне зростання відбулося, бо деякі реформи вже вровадили. Ми маємо 3,5% зростання економіки, але нам потрібно робити більше, щоб ми мали 6-7% зростання. Потім буде і зростання зарплат", — заявив радник.
Нагадаємо, що 17 жовтня в Києві пройшла Всеукраїнська профспілкова акція протесту, організована до Всесвітнього дня дій за гідну працю. Натовп мітингарів зупинив рух на Хрещатику, Богдана Хмельницького і прилеглих вулицях.
Мітингувальники вимагали підвищення зарплат, пенсій і зупинки подорожчання газу. Українці приїхали з багатьох міст країни, їх кілька тисяч.
Також ми писали, що у 2019 році в Україні на 8,2% підвищать зарплату вчителям, а гроші для цього вже були закладені в проекті бюджету на наступний рік, повідомляє прес-центр Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Зокрема, оклади вчителів без категорії можуть підняти на 568 грн, вчителів 1-ї категорії — 749 гривень, а вчителів вищої категорії — на 799 гривень. Таким чином, в новому році вчителі зможуть отримати максимум 10 тисяч 447 гривень на місяць.