Створення порядку продажу майна банкрутів провалено: хто винен

17:15, 16 июля 2019
Міністерство юстиції України провалило процес розробки порядку продажу майна боржників.
Створення порядку продажу майна банкрутів провалено: хто винен

Максим Нефьодов, керівник Державної фіскальної служби, повідомив, що продаж майна банкрутів здійснюватися не буде, тому що Міністерство юстиції провалило процес розробки такого порядку, пише Економічна правда

За словами Нефьодова, строк підготовки проекту функціонування електронної системи з продажу майна банкрутів, яку повинен ухвалити уряд, спливає. Відповідальним за цей процес та підготовку документу був Мін'юст.

«Уряд та увесь ринок чекає зрозумілих, прозорих правил реалізації майна боржників через електронні торги, гарантій повернення грошей кредиторів, зростання позицій України в рейтингу Doing Business і може навіть зниження кредитних ставок у банках. Чекає, але не дочекається, тому що Мін’юст завалив процес розробки порядку продажу майна банкрутів», — заявив Нефьодов.

Керівник Державної фіскальної служби наголосив на тому, що у проекті постанови, оприлюдненої на сайті Міністерства юстиції, відсутні порядок проведення аукціонів та положення, які регламентують, як має проводитись аукціони на підвищення чи зниження ціни.

«Визначення процедур покладено на рівень самого адміністратора системи та його внутрішній документ — регламент адміністратора. Тобто згідно з цим проектом адміністратор системи буде мати можливість сам визначати порядок, змінювати правила гри, застосовувати різні процедури до різних учасників тощо. Але ми про це дізнаємось потім», — коментує Максим Нефьодов.

Він також наголосив, що даний порядок містить положення щодо створення спеціальної комісії Мін'юсту, яка і має його визначати на конкурсі, умови якого вони самі і пропишуть.

«Згідно з цим проектом майно банкрутів пропонується продавати через невідомий нікому механізм. Технічні умови будуть визначені пізніше, їх визначатиме адміністратор системи, назва якого невідома ні громадськості, ні учасникам ринку, ні уряду. Кабміну пропонуватиме затвердити цього «кота у мішку» та сподіватиметься на добру волю Мін’юсту», — підкреслює Нефьодов.

«Ми говоримо про принципи захисту кредиторів, прозорі механізми, а нам натомість пропонують «болванку», шаблон, до якого у ручному режимі одне міністерство буде прикручувати процедури та умови. Отже, продажу майна банкрутів у найближчий час не буде, Мін’юст за 3 місяці не народив нічого», — наголошує він.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що Мін’юст декларує підтримку прозорої конкуренції у процедурах банкрутства.

Крім того, ми писали про державну монополію на проведення експертиз.

 

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
За підтримки Північного апеляційного госпсуду відкрилася унікальна виставка бойових прапорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Оксана Коваль
    Оксана Коваль
    судья Святошинского районного суда Киева
  • Владимир Прокопив
    Владимир Прокопив
    депутат Киевсовета