Як оптимізувати вартість перевірки в ДРРП: роз’яснення Мін’юсту

17:13, 5 августа 2021
Міністерство юстиції радить нотаріусам при здійсненні пошуку і отриманні інформації щодо суб’єкта речового права в полі «роль суб’єкта» обирати відповідний статус.
Як оптимізувати вартість перевірки в ДРРП: роз’яснення Мін’юсту
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Один із етапів перевірки набувача – визначення загальної площі с/г земельних ділянок у його власності. Для цього нотаріус здійснює у ДРРП відповідний пошук зареєстрованих прав власності: набувача (власника); особи, з якою набувач (власник) перебуває (перебував) у шлюбі; юридичної особи приватного права, учасником (членом, акціонером) або кінцевим бенефіціарним власником якої є набувач (власник), передає офіційний сайт НПУ.

«Незалежно від обсягу отриманої інформації, адміністративний збір справляється за одну надану послугу у сфері держреєстрації прав.

Пунктом 9 Порядку доступу до ДРРП встановлено, що у разі обрання особою варіанта отримання інформації з ДРРП в цілому щодо суб’єкта речового права/обтяження адміністративний збір справляється в установленому законом розмірі з розрахунку за кожні 25 сторінок інформації. Це суперечить частині сьомій статті 34 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». За такої ситуації вартість виконання однієї перевірки (інформаційної довідки) з ДРРП у порядку пошуку речових прав та обтяжень за суб’єктом (наприклад, с/г підприємством, банком, місцевій раді) може сягати кількох тисяч гривень, що призводить до здорожчання нотаріального посвідчення правочину та, відповідно, негативної  реакції з боку фізичних та юридичних осіб.

З метою належної реалізації земельної реформи та захисту прав громадян Нотаріальна палата України зверталася  до Міністерства юстиції України з проханням ініціювати внесення змін до Порядку доступу до ДРРП, а саме: виключити абзац другий пункту 9 або викласти його в редакції, яка б не поширювалась на отримання інформації нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва).

Міністерство юстиції відповіло на звернення НПУ та радить нотаріусам при здійсненні пошуку і отриманні інформації щодо суб’єкта речового права в полі «роль суб’єкта» обирати відповідний статус. Це забезпечить отримання необхідної і достатньої інформації при вчиненні нотаріальної дії, зменшить навантаження на сам ДРРП, а також не спричинятиме надмірного використання інформації», — сказано у повідомленні.

Також «Судово-юридична газета» писала, як здійснити приватизацію земельної ділянки, на якій стоїть будинок.

Додамо, що ми повідомляли, чи є витяг з технічної документації про грошову оцінку землі рішенням суб’єкта владних повноважень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду