Нацбанк розповів, чи має кредитний договір в е-формі таку ж силу, як паперовий

18:51, 18 января 2022
Кредитний договір, укладений онлайн, має таку саму юридичну силу, що й паперовий.
Нацбанк розповів, чи має кредитний договір в е-формі таку ж силу, як паперовий
Джерело фото: iStock
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Кредитний договір, укладений онлайн, має таку саму юридичну силу, що й паперовий. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку в Facebook.

По-перше, за законом оформлення кредиту онлайн із використанням одноразового пароля прирівнюється до підписання договору в паперовій формі власноручним підписом чи електронного договору – кваліфікованим електронним підписом. Це регламентується законами України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронну комерцію».

По-друге, враховуючи перший пункт, кредити, оформлені онлайн, потрібно вчасно гасити та не допускати прострочення. «Адже фінансова установа має право залучити колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості, якщо це передбачено умовами договору про споживчий кредит», — йдеться у повідомленні.

Також фінансова компанія може самостійно здійснювати врегулювання простроченої заборгованості без залучення колекторських компаній.

«По-третє, обов’язково уважно читайте договір. Краще витратити зайві пів години на вивчення умов кредитного продукту, ніж отримати несподіванку у вигляді додаткових платежів чи комісій. Прочитайте та завантажте собі примірник. Зверніть увагу на орієнтовну реальну річну процентну ставку, що дасть змогу зрозуміти загальні витрати за кредитом та оцінити власні фінансові можливості. Якщо оформляєте кредит у розмірі більшому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, то крім договору, ви повинні отримати також паспорт споживчого кредиту.

І останнє – відстоюйте свої права. Якщо фінансова установа зі свого боку порушує умови договору, то ви маєте право скаржитися її керівництву. Не знайдете порозуміння на цьому рівні – звертайтеся до Національного банку», — повідомляє пресслужба НБУ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як працюють повідомлення про перевірку кредитної історії.

Додамо, що робити, якщо турбують колектори стосовно чужого боргу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый