Як вберегти себе від можливого штрафу, якщо дали авто іншій особі: інструкція для водіїв

19:30, 18 января 2022
Замовити послугу може особа, яка хоче стати належним користувачем.
Як вберегти себе від можливого штрафу, якщо дали авто іншій особі: інструкція для водіїв
Джерело фото: ukrinform.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Патрульна поліція України розповіла, що слід робити людям, які передали свої автівки в користування іншим та керівникам організацій, які мають багато автівок в автопарку, щоб відповідальність за порушення на дорозі отримував саме водій, а не власник транспортного засобу чи керівник юридичної особи.

«Слід призначити належного користувача», – кажуть правоохоронці та відмічають, що належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить.

Призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала саме ця особа.

Замовити послугу може особа, яка хоче стати належним користувачем.

Для цього потрібно:

  • Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
  • Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  • Ввести VIN-код транспортного засобу, належним користувачем якого особа хоче стати, та перевірити правильність деперсоніфікованої інформації про транспортний засіб, яку видасть система.
  • Обрати підставу для належного користування: домовленість із власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму чи позики; договір фінансового або оперативного лізингу.
  • Ввести e-mail і телефон власника авто.
  • Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  • Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
  • Наступним етапом є отримання листа власником з посиланням на онлайн-заяву особи, яка призначається належним користувачем.
  • Власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення.

Після візування — заявка підтверджується оператором в територіальному сервісному центрі МВС.

Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія.

На цю процедуру обов’язково потрібна згода обох: власника та користувача.

Якщо ж у вас немає змоги здійснити реєстрацію належного користувача через Електронний кабінет водія, тоді і власнику, і належному користувачу слід звернутися з відповідними документами в будь-який територіальний сервісний центр МВС.

«Друзі, якщо передаєте транспортний засіб в користування, подбайте заздалегідь про призначення належного користувача і попередьте його про неухильне дотримання ПДР», – попереджають правоохоронці.

Також «Судово-юридична газета» писала, що штрафні бали для водіїв за порушення ПДР повертаються: «Слуги» зареєстрували законопроект.

Раніше також розповідалося, які штрафи для водіїв за перевищення дозволеної швидкості руху вигадували депутати протягом 2021 року. Окрім цього, депутати вимагають збільшити штрафи за керування транспортом, обладнаним шинами, залишкова висота малюнка протектора яких не відповідає ПДР.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Дячук
    Сергій Дячук
    суддя Святошинського районного суду міста Києва
  • Юлія Черняк
    Юлія Черняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді